Advertisement
Tällä kurssilla perehdymme rummulla hoitamisen kokonaisuuteen ja teemme useita harjoituksia. Meditoimme ja haemme läsnäoloa itseen, jonka kautta voimme olla yhteydessä hoidettavalle. Hälvennämme mieltä kuormittavia ajatuksia, kuten tulevaisuudesta huolehtiminen ja menneisyyden sureminen. Läsnäolon tila on aina tässä hetkessä ja siinä kaikki on hyvin. Kurssilla haemme itselle rauhan tilaa, joka ilmenee läsnäolossa. Opettelemme jakamaan tuota tilaa hoidettaville ja ymmärrämme, miten hoitotilanne etenee. Tutustumme erilaisiin tapoihin tehdä rumpuhoitoja. Puhumme rummulla hoitamisen vastuusta ja sen mahdollisuuksista. Rumpu, Shamaanirumpu, Voimarumpu, Valorumpu, Kannus on voimakas väline ja sen matalan kumisevan äänen saattelemana voidaan päästä syvään meditaatioon, transsiin. Rummun/Kannuksen äänen resonanssi hoitaa kehoa syvältä ja menee aina solunesteisiin asti, jolloin kehollinen paraneminen on mahdollista, kuitenkin se tärkein paraneminen tapahtuu mielessä. Kaikki paraneminen on hoidettavasta kiinni. Rummulla voidaan hoitaa myös itseä. Näihinkin perehdymme kurssilla.
Sinulla ei tarvitse olla aikaisempaa kokemusta rummulla hoitamisesta ja jos sinulla ei ole omaa rumpua niin saat sellaisen lainaksi kurssin ajaksi.
Tällä kurssilla saat valmiudet:
- läsnäoloon itselle ja toiselle
- rummulla hoitamisen luonteen ymmärtämiseen
- hoitojen tekemiseen toiselle, itselle ja kaukohoitona
- yhteyden luomiseen rummun kanssa
- sydänyhteyteen itsen ja toisen kanssa
Saat kurssista todistuksen tehtyäsi kymmenen harjoitushoitoa ja lähetettyäsi niistä minulle raportit. Vastaan jokaiseen raporttiin henkilökohtaisesti. Kurssin voi toki käydä, vaikka et hoitajaksi ryhtyisikään.
Tuo mukana rumpusi (jos sinulla on), huivi silmille, jos meditaatioon tarvitset, Villa Sydänmaasta löytyy makuualustat viltit ja tyynyt. Tuo myös muistiinpanovälineet ja sen verran evästä, kuin päiväksi tarvitset. Eväät voi säilyttää jääkaapissa ja lämmittää mikrossa. Lähellä on kauppa ja joitain ruokapaikkoja, jos niitä tarvitset. Pidämme päivän aikana ruokatauon, noin 60 min ja pienempiä taukoja tarpeen mukaan. Tarjolla on teetä ja kahvia.
Ohjaaja olen minä, shamaaniveli Roy Rolamo, Nykyshamaani, Terapeuttinen energiaparantaja, Shamaanirumpuhoitaja, Koulutettu hieroja ja sähkömies. Tietoinen henkinen polkuni alkoi vuonna 2008. Shamanismiin aloin tutustumaan vuonna 2013, kun aloitin 4-vuotisen Tietoisuuden koulun, jossa opiskelin mm. Itseäni, energiahoitoa, shamanismia ja rummulla hoitamista. Rummun kanssa olen tehnyt hoitoja, ohjannut meditaatioita ja pitänyt piirejä jo yli kymmenen vuotta. Shamanismi on minulla muuttunut Shamaniudeksi, joka on minulle enemmän elämäntapa ja tapa kohdata elämä, henkisyys, harmonia, läsnäolo sekä Rakkaus.
Lisätietoja: www.shamaaniveljet.fi tai [email protected] tai 0400446784.
Ilmoittautuminen, www.nettiaika.fi/royalhealing Paikkoja on rajoitetusti ja jos nettivaraus näyttää tapahtuman olevan täysi niin voit ilmoittautua jonoon [email protected] tai viestillä/soittamalla 0400 446784/Roy.
Tapahtuman hinta on 155 €/henkilö.
Ilmoittautumisen jälkeen lähetän sinulle infokirjeen sähköpostilla, jossa on maksuohjeet. Varausmaksu on 55 €/henkilö, joka on sitova eikä sitä palauteta, muuten kuin kurssin peruuntuessa, sairastapauksessa tai jos saamme toisen osallistujan tilallesi. Maksamalla varaat itsellesi paikan. Loput, 100 €/hlö, maksetaan paikan päällä, käteisellä, kortilla tai MobilePayllä. Peruuttamattomasta tai alle 2vrk ennen kurssia peruutetusta paikasta perin koko kurssin hinnan, jollen saa toista osallistujaa tilallesi.
Saavu paikalle klo 9.40 alkaen rauhoittumaan laskeutumaan tunnelmaan ja varaathan itsellesi aikaa klo 18.30 asti. Tapahtuma on päihteetön.
Olet lämpimästi tervetullut
Roy Rolamo
Shamaaniveljet
Advertisement
Event venue
Villa Sydänmaa, Palosaarentie 23, Vaasa, Finland
Tickets