Advertisement
Efter to fantastiske koncerter i Dagmars lille koncertrække ‘i Øjenhøjde’, er vi endelig klar til at præsentere endnu én! Denne gang med skønne Ela Lung d. 19. november!I Ela Lungs musik forenes nærværende sange med en eksperimenterende musikalsk lyd, hvor folk-, rock- og viseinspirationer smelter sammen i et drømmende lydunivers. I en hybrid af intimt nærvær og surrealistiske understrømme, udforsker hun mødet mellem det teatralske og autentiske, hvor karakterer og oplevelser fra hendes eget liv kan tage nye former og melodier.
Som performer og danser har Ela Lung optrådt nationalt og internationalt med en lang række eksperimenterende performancekollektiver, og særligt i år har hun med sin Roskilde Festival-debut cementeret sig som en spændende alternativ artist på den danske musikscene.
Vi glæder os til at se jer alle!
Praktisk info
Hvornår: d. 19. november kl 19.30 (kom i god tid og få en god plads)
Hvor: Dagmars Bodega, Gormsgade 25, 2200 København N
Billetpris: 50 kr og pladserne er begrænsede, så skynd dig at sikre en billet på linket her: https://dagmarsbodega.ticketbutler.io/e/koncertrkke-pa-dagmars-bodega-ela-lung/
Kh Dagmars Bodega og Ela Lung
Koncertrækken ‘i Øjenhøjde’ er støttet af Statens Kunstfond
Advertisement
Event venue
Gormsgade 25, 2200 Copenhagen, Denmark, Gormsgade 25, 2200 København N, Danmark, Copenhagen , Denmark
Tickets
Discover more events by tag
Concerts in Copenhagen Music in Copenhagen Live-music in Copenhagen Performing-arts in Copenhagen Theatre in Copenhagen