Entertainment Events in Helsinki

Check out happening entertainment events all around Helsinki, ES

Korjaamon juhannus

Fri Jun 25 2021 at 04:00 pm Kulttuuritehdas Korjaamo

LIVE: Casting Technique Workshop with Tom Sawyer

Mon Sep 13 2021 at 04:00 pm Actors Academy Finland

LIVE: Screen Acting Workshop with Tim Kent

Mon Aug 30 2021 at 03:00 pm Actors Academy Finland

Mew (DK) Kulttuuritalo, Helsinki 1.9.2021

Wed Sep 01 2021 at 07:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

Tiloissa-bileet x SOFA x F

Thu Jul 01 2021 at 05:00 pm Helsingin kaupunginmuseo

Pe 17.9. Malla (levyjulkkarit) + Handshaking

Fri Sep 17 2021 at 08:00 pm Kulttuuritehdas Korjaamo

Kaisa Rocks jatkot: Miljoonasade

Sat Aug 14 2021 at 09:00 pm On the Rocks

Elton John: Farewell Yellow Brick Road Tour, Helsinki 2021

Tue Sep 21 2021 at 06:30 pm Hartwall Arena

Kaisa Rocks jatkot: Huuto! ja Varvara

Thu Aug 12 2021 at 09:00 pm On the Rocks

"Softly, with Feeling" - Peggy Leen elämä ja laulut

Tue Aug 24 2021 at 07:00 pm Musiikkiteatteri Kapsäkki

Sami Saari ja Jazzpojat

Thu Jun 24 2021 at 07:00 pm Storyville

Midsummer Madness Musiikkitalon terassilla

Fri Jun 25 2021 at 02:00 pm Musiikkitalo

Sirkka-Liisa Krapinoja-Sass: Elän hetkessä- kirjanjulkistamiskonsertti

Wed Sep 29 2021 at 07:00 pm Musiikkiteatteri Kapsäkki

FHRA Cruising Pre-Party vol. 28

Fri Jul 02 2021 at 05:00 pm FHRA Official

27.8. Asa & Band + Janne Masalin

Fri Aug 27 2021 at 06:30 pm Allas Sea Pool

ARTTU TAKALO RECORD RELEASE PARTY

Thu Aug 26 2021 at 07:00 pm Koko Jazz Club

12.8. Lukas Leon + Etta

Thu Aug 12 2021 at 06:30 pm Allas Sea Pool

Latin Room at Uptown Midsummer - Fri & Sat 25.6. & 26.6.

Fri Jun 25 2021 at 07:00 pm Ravintola Maxine

Baila Baila Super Salsa Party

Fri Jul 30 2021 at 08:00 pm Tanssikoulu-Dance School Baila Baila

Baila Baila Latin Saturday – ilmainen tapahtuma

Sat Aug 21 2021 at 12:00 pm Tanssikoulu-Dance School Baila Baila

Kapsäkki Goes Pride: Pride Queens

Fri Jul 02 2021 at 07:00 pm Musiikkiteatteri Kapsäkki

Kauriinmetsästäjät

Sat Aug 21 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Savoy: Kjell Westö – Tritonus 17.11.2021

Wed Nov 17 2021 at 08:00 pm Etsi lippuja

Kairon; IRSE! + Radio Supernova

Thu Jul 29 2021 at 07:00 pm G Livelab Helsinki

Ina Forsman Duo

Sat Aug 07 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

CoolHead LIVE: Samuli Putro

Thu Jul 15 2021 at 05:00 pm CoolHead Brew

Workshops: Reggaeton Saturday

Sat Jul 03 2021 at 12:00 pm Tanssikoulu-Dance School Baila Baila

Esityskioski ❋ Performance Wagon

Fri Aug 20 2021 at 03:00 pm Market Square, Helsinki

The Hearing

Sat Sep 04 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Rosita Luu

Thu Aug 26 2021 at 07:00 pm G Livelab Helsinki

CoolHead LIVE: Teksti-TV 666 + Bad Sauna + KISSA

Sun Jul 18 2021 at 04:00 pm CoolHead Brew

Kasarmitorin kesä: Taija Robalta

Sat Jul 03 2021 at 12:00 pm Kasarmitori

Roller Coaster Rock

Tue Jul 13 2021 at 04:00 pm Linnanmäki - Lõbustuspark / Парк аттракционов / Amusement park

Afrojazz Club goes Alppipuisto 2021

Sun Jul 25 2021 at 01:00 pm Alppipuiston Kesä

Vasas Flora och Fauna

Fri Dec 03 2021 at 09:00 pm G Livelab Helsinki

Have You Met Suvi?

Sat Aug 28 2021 at 03:00 pm Akseli Toivosen Kenttä

Pekko Käppi & K:H:H:L

Fri Sep 17 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Dance Heaven

Sat Sep 11 2021 at 08:00 pm Tanssikeskus Footlight, Mansku

Kaisa Rocks jatkot: Cyhra, Stereo Terror

Fri Aug 13 2021 at 09:00 pm On the Rocks

Russian Village Boys * Helsinki * On The Rocks

Fri Aug 27 2021 at 08:00 pm Tickets finden

Luonnon ääniä syysillassa

Thu Oct 28 2021 at 07:30 pm Kallion Kirkko, Itäinen papinkatu 2 , 00530 Helsinki

JAZZ MEETS THEATER / DANCE / CIRCUS 2021

Sat Jul 17 2021 at 07:00 pm KokoTeatteri

Salsa with Hanna-Maija

Tue Aug 17 2021 at 05:00 pm Studio Tambor

AUF / FiBO: Kaksin lavalla

Wed Sep 08 2021 at 01:00 pm Musiikkitalo

SIIRRETTY | A la Malmi: Maustetytöt

Wed Sep 29 2021 at 07:00 pm Malmitalo

Pandemic Mindmap – Finnish Release with Live Music

Wed Aug 25 2021 at 07:00 pm Nordisk kulturkontakt

Enemy (UK/SE)

Wed Sep 08 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

TUSKA 2021 live

Fri Jul 02 2021 at 12:00 am Tuska Festival

Gospel Spring in Autumn

Sun Aug 29 2021 at 06:00 pm Temppeliaukionkirkko

SIIRRETTY | Minttu sekä Ville -improduetto

Mon Nov 15 2021 at 08:00 pm Malmitalo

Haloo Helsinki! - Haloo Stadium!

Sat Aug 14 2021 at 05:00 pm Helsinki Olympic Stadium

SOFA + Pesso

Sat Aug 14 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Iliza Shelinger - Back In Action

Thu Oct 21 2021 at 07:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

Jesse Kaikuranta: Christmas Jazz

Thu Dec 09 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Apulanta - A30 Olympic Stadium Concert

Sat Aug 21 2021 at 05:00 pm Helsinki Olympic Stadium

Siirretty | A la Malmi: Suistamon Sähkö

Fri Aug 27 2021 at 07:00 pm Malmitalo

Helsinki Haze Wave Festival

Fri Jul 23 2021 at 05:00 pm Pien Shop

Bachata Intensive Course "Total Beginners"

Mon Aug 09 2021 at 05:00 pm Bachata Studio Helsinki

Rakkaudesta

Wed Aug 11 2021 at 07:00 pm Café Sonck

Hearthill

Thu Nov 25 2021 at 08:00 pm Tickets finden

SIIRRETTY | Jazz'n'Jam: Reiska Laine Quintet

Wed Dec 08 2021 at 08:00 pm Trouver des billets

Baila Baila Summer Festival 2021

Fri Jul 30 2021 at 05:00 pm Tanssikoulu-Dance School Baila Baila

Siirretty | A la Malmi: Amuri, Joni Ekman & Siivet

Thu Nov 11 2021 at 08:00 pm Malmitalo

Zumba® & STRONG Nation™ OUTDOOR MASTER CLASS with Jouni & Jaana

Tue Jul 06 2021 at 06:00 pm Ulvilantie 22, FI-00350 Helsinki, Suomi

The Holy

Sat Aug 28 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

AUF / UMO Helsinki Ensemble – The Blues and the Abstract Truth

Thu Aug 05 2021 at 01:00 pm Musiikkitalo

Bachata Mid-Summer Dance

Thu Jun 24 2021 at 08:00 pm Bachata Studio Helsinki

Pe 10.9.2021 Ruusut, Paperi T & Khid // Kulttuuritalo

Fri Sep 10 2021 at 05:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

SIIRRETTY | Helsinki-Cotonou Ensemble

Sat Aug 28 2021 at 07:00 pm Malmitalo

THE QUIET CALLS

Sat Jul 24 2021 at 06:00 pm conttibar

Beethoven Effect: MUSIIKKI

Tue Dec 14 2021 at 07:15 pm Musiikkitalo

Beethoven Effect: PERSOONA

Thu Dec 16 2021 at 08:00 pm Musiikkitalo

The Sound of Music -musikaali

Wed Aug 11 2021 at 06:00 pm Kanneltalo

Anne Frank & Eva Braun - kahden monologioopperan yhteisilta

Thu Sep 02 2021 at 07:00 pm Aleksanterin teatteri

Peace & Love Helsinki SEP 2021

Thu Sep 02 2021 at 09:00 pm Salmisaaren LiikuntakeskusEnergiakatu, Helsinki, Finland

Fall Season Classes with Cano - Reggaeton and Commercial Dance

Mon Aug 16 2021 at 06:15 pm Studio Tambor

Bachata Fusion Bootcamp (7.08.2021)

Sat Aug 07 2021 at 04:00 pm Bachata Studio Helsinki

28.8. Knipi + Tuomo & Markus

Sat Aug 28 2021 at 06:30 pm Allas Sea Pool

Apulanta A30 – Olympiastadion, Helsinki Virtual Concerts 2021

Sat Aug 21 2021 at 05:00 pm Helsinki Olympic Stadium

Uptown Midsummer 25.6. & 26.6. - Juhannus at Maxine

Fri Jun 25 2021 at 07:00 pm Ravintola Maxine

Beethoven Effect: Perintö

Sat Dec 18 2021 at 08:00 pm Musiikkitalo

Beethoven Effect: Sairaus

Fri Dec 17 2021 at 08:00 pm Musiikkitalo

AHO

Sat Sep 18 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Your Magic Minutes, Workshop for Young Opera Singers

Wed Jul 28 2021 at 11:00 am Järvenpään kaupunki - City of Järvenpää

The Lord of the Rings and the Hobbit / 18.11.2021 Helsinki

Thu Nov 18 2021 at 08:00 pm Helsingin Jäähalli

CoolHead LIVE: Gasellit

Sat Jul 17 2021 at 05:00 pm CoolHead Brew

John Williams Movie Themes Concert vol.2

Sat Oct 23 2021 at 07:00 pm Musiikkitalo

M

Thu Aug 12 2021 at 07:00 pm G Livelab Helsinki

Cuban Salsa Beginner Bootcamp

Wed Jul 14 2021 at 06:00 pm Avec Dance Club

MMW x SATU kesäkiertue Helsingissä

Sat Aug 21 2021 at 03:15 pm Aleksanterin teatteri

SIIRTYY: Huom. Uusi päivä 4.10.2021 - The Lion King Gala, Kulttuuritalo Helsinki

Mon Oct 04 2021 at 07:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

Pohjoinen Klubi: Maunula Elektronik IV

Sat Sep 11 2021 at 05:30 pm Maunula-talo

Trombi ry:n 22. vuosijuhla // Trombi ry's 22nd anniversary

Sat Sep 04 2021 at 05:00 pm NewCo Helsinki

SmartDOG POP UP -testipäivä Eläinpalvelu Feeniksissä (HKI) 29.7.21

Thu Jul 29 2021 at 11:00 am Eläinpalvelu Feeniks

Live Odysseus 2021

Sat Jul 24 2021 at 04:00 pm Lonna

CoolHead LIVE: Elias Gould + Kauriinmetsästäjät + F

Fri Jul 16 2021 at 05:00 pm CoolHead Brew