Advertisement
Velkommen til "Små blinkende lykter", tekster av Tove Ditlevsen - fremført av skuespiller og sanger Liv Hege Nylund, Einar Rusten (piano) og Freddy Bagge (klarinett).Kjære publikum!
I 2023 så jeg filmen «Toves værelse» som var en rystende beretning om den mørke siden ved livet til Tove Ditlevsen. Hun hadde nådd berømmelse, men var blitt fullstendig fanget i rusens vold. Livsførselen hennes førte også til hennes død, i år er det 50 år siden. Filmen fikk meg til å tenke på at det var synd hvis publikum bare ble kjent med denne ene siden av henne. Hun var født i 1927 og i 50 – 60 årene var hun husmor og mor og møtte de kravene som vi i dag vil si kjennetegner forventningene til en «Trad wife», men hun gjorde opprør. Og det var lenge før kvinnebevegelsen ble sterk.
Jeg ønsker at dere skal bli kjent med den varme og poetiske Tove Ditlevsen som med humor og alvor viste oss de vanskelige og gode sidene ved livet.
God fornøyelse!
- Liv Hege Nylund
Musikk av Otto Hænning, Mogens Jermiin Nilsen og Anne Linnet
Skuespiller og sanger: Liv Hege Nylund
Musikere: Einar Rusten (piano) og Freddy Bagge (klarinett)
Musikk arr. Einar Rusten
Gratis inngang - påmelding
Arrangementet er en del av Nordisk litteraturuke på Lillestrøm bibliotek.
Denne uka kan du også oppleve:
Onsdag 11.11 kl. 18.00: Theis Ørntoft (DK) i samtale med Erlend Loe
Onsdag 11.11 kl. 19.30: Lena Andersson (SE) i samtale med Nina Lykke
Advertisement
Event venue
Kvartal 1, Jonas Lies gate 5, 2000 Lillestrøm, Norway, Jonas Lies gate 5, 2000 Lillestrøm, Norge, Kjeller, Norway
Tickets
Discover more events by tag
Poetry in KjellerPerformances in KjellerPerforming-arts in KjellerTheatre in KjellerActing in KjellerMusic in KjellerEntertainment in Kjeller