#StayHappening
Sat, 17 Oct, 2026 at 02:00 pm UTC+02:00

Lørdagsmatiné / Hot Club de Norvège

  • Torggata 100, 2317 Hamar, Norway · Hamar
Hamar kulturhus Publisher / Host Hamar kulturhus
Share
L\u00f8rdagsmatin\u00e9 \/ Hot Club de Norv\u00e8ge
Advertisement
Hot Club De Norvège er fortsatt et av Norges hotteste liveband, berømte for sin smittende spilleglede og virtuose strengemusikk.
De lager en helt egen stemning, og repertoaret spenner fra utadvendt swing via inderlige ballader.
Multisal Pauline Hall
Dato: Lørdag 17. oktober
Tid: Kl. 14:00
-----------------
Bandet er kjent for de fleste fra radio og TV, og har vært kontinuerlig på veien siden de ble etablert som profesjonelt ensemble i 1979. Internasjonalt regnes de som de fremste innen sin stilart. Med utgangspunkt i musikken til den legendariske sigøynergitaristen Django Reinhardt har de i dag kommet frem til sitt eget uttrykk, og en unik sound.
Trioen fra 1979 besto av initiativtaker Jon Larsen gitar, Per Frydenlund gitar og Svein Aarbostad bass og poesi. I 1980 kom Ivar Brodahl (1928–2003) med på fiolin, og de ble en kvartett.
Dagens band består av grunnleggeren Svein Aarbostad (kontrabass), supergitaristen Gildas Le Pape (ex-Satyricon), multiinstrumentalist Finn Hauge (fiolin, munnspill) og Ola Erlien, en virtuos som har tatt den norske stringswingscenen med storm.
Bandet turnerer over hele kloden, og har samarbeidet med alle de store innen sjangeren, fra Stéphane Grappelli til Jimmy Rosenberg, foruten artister som Vertavokvartetten, Nigel Kennedy, Andreas Öberg og Ulf Wakenius samt symfoniorkestrene i Kristiansand, Tromsø og Trondheim.
Hot Club De Norvège har gitt ut over 25 kritikerroste plater, og har fått flere nominasjoner og priser.
Advertisement

Event venue

Torggata 100, 2317 Hamar, Norway, Torggata 100, 2317 Hamar, Norge, Hamar, Norway

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Hamar

Hamar is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.