Advertisement
Tule mukaan liikkumaan, tanssimaan ja hakemaan energiaa marraskuun pimeyteen!Luvassa on hyvän mielen liikuntapäivä, jossa yhdistyvät lempeä liike, tehokkaampi treeni, tanssin ilo ja palautuminen. Päivän aikana pääset nauttimaan liikkumisen riemusta, lataamaan energiaa ja viettämään mukavaa aikaa yhdessä!
Ohjaajina toimivat Tuikkis Karjanmaa ja Heta Airaksinen.
Sunnuntai 15.11.2026 klo 11.00–15.00 Laajasalon peruskoulu
PÄIVÄN OHJELMA
11.00–12.00 | Lempeästi liikkuen – hitaasti halliten
Herätellään kehoa rauhallisella liikkeellä, vahvistetaan kehonhallintaa ja löydetään liikkumisen hyvä olo.
12.00–13.00 | Toimintaa ja tehoa
Nostetaan sykettä ja haetaan energiaa monipuolisella ja innostavalla treenillä!
13.00–13.30 | Tauko
Hetki hengähtämiseen ja energian tankkaamiseen. Juoma ja pieni välipala sisältyvät osallistumismaksuun. Voit halutettasi nauttia myös omia eväitä.
13.30–14.15 | K-POP-tanssitunti
Heittäydytään tanssin maailmaan! K-POP tanssilajina on korealaiseen pop-musiikkiin liittyvä ilmiö, jossa tanssitaan K-POP artistien biiseihin. Luvassa hauskaa liikettä ja hyvää fiilistä.
14.15–15.00 | Päivästä palautuen
Päätetään päivä rauhoittumalla, venyttelemällä ja huoltamalla kehoa.
Pue halutessasi päälle värikkäät jumppavaatteet ja tule mukaan tuomaan iloa ja väriä marraskuun pimeyteen! Huom! Värikkäät vaatteet ovat täysin vapaaehtoiset. Tärkeintä on, että tulet mukaan juuri sellaisena kuin olet. Myös mustissa jumppavaatteissa olet lämpimästi tervetullut – kenenkään ei tarvitse hankkia uusia vaatteita osallistuakseen!
OSALLISTUMISMAKSUT
LNV:n jäsenet: 20 € / henkilö
Muut osallistujat: 30 € / henkilö
Hintaan sisältyvät kaikki päivän liikuntatunnit sekä juoma ja välipala.
Ilmoittautuminen nettisivuilta!
Advertisement
Event venue
Laajasalon peruskoulu, Koulutanhua 1 (Ylätalo ja Paviljonki) ja Holmanmoisionpolku 1 (Alatalo),Helsinki, Finland
Tickets