Health & Wellness Events in Helsinki

Check out happening health & wellness events all around Helsinki, ES

Puhutaan suomea Oodissa!

Mon Sep 06 2021 at 05:00 pm Keskustakirjasto Oodi

Enemy (UK/SE)

Wed Sep 08 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

Pilatesstartti

Sun Aug 15 2021 at 12:00 pm Somatic Studio

Hatha Jooga II + Filosofia RYT 40h

Thu Sep 23 2021 at 08:00 am Yoga Nordic - Helsinki

Hatha Vinyasa I + Anatomia RYT 40h

Thu Oct 14 2021 at 08:00 am Yoga Nordic - Helsinki

Hatha Jooga I + Anatomia RYT40H

Thu Sep 09 2021 at 08:00 am Yoga Nordic - Helsinki

Footbic®- ohjaajakoulutus

Sat Sep 04 2021 at 10:00 am Somatic Studio

Palauttava jooga Vuosaari

Thu Aug 12 2021 at 07:15 pm Pursilahdenranta, FI-00980 Helsinki, Suomi

Pilates ALOITUSKURSSI

Mon Aug 09 2021 at 05:30 pm Museokatu 26, FI-00100 Helsinki, Suomi

Somatic Pilates -ohjaajakoulutus

Mon Sep 06 2021 at 08:30 am Somatic Studio

Barre tutuksi

Thu Sep 02 2021 at 05:30 pm Somatic Studio

Yin Jooga I + Anatomia I RYT 40h

Thu Aug 19 2021 at 08:00 am Yoga Nordic - Helsinki

Rauhallinen iltajooga Herttoniemessä

Sun Aug 15 2021 at 06:45 pm Hiihtomäentie 39, FI-00800 Helsinki, Suomi

Kati Pylkkänen & Aitopilates® studiovierailu Helsingissä

Fri Sep 24 2021 at 09:00 am Pilates Power House Helsinki

Pilateksen alkeiskurssi

Thu Aug 19 2021 at 06:30 pm FireBody

Jesse Kaikuranta: Christmas Jazz

Thu Dec 09 2021 at 08:00 pm G Livelab Helsinki

AuthenticFlow joogaopettajakoulutus 2021-2022

Fri Sep 03 2021 at 05:00 pm Pranama Kallio

Meditative Healing Program™ - Finland

Sat Oct 09 2021 at 09:30 am Helsinki

Spiraalistabilaatio ALOITUSKURSSI

Tue Aug 10 2021 at 06:00 pm Museokatu 26, FI-00100 Helsinki, Suomi

GroundingYin®- Joogahoidon Diplomikoulutus 100h

Fri Aug 20 2021 at 10:00 am SOMAkollektiivi

Kirkastetaan Kruunumme Siskot - RETRIITTI

Sat Jul 31 2021 at 10:30 am Kuopio

PURNA YOGA 200- HOUR TEACHER TRAINING

Fri Sep 17 2021 at 03:00 pm Purna Yoga Helsinki

Self-Care Retreat

Fri Aug 27 2021 at 04:00 pm Hotel Rivoli Jardin

Iliza The Forever Tour - Kulttuuritalo (Helsinki)

Thu Oct 21 2021 at 07:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

Laitestartti

Sat Aug 07 2021 at 02:30 pm Somatic Studio

Acro&Yoga alkeiskurssi syksy 2021

Tue Aug 31 2021 at 11:00 am Orton Oy

Näyttelyn avajaiset: Saskia Gullstrand & Riina Tanskanen: Plague Dating / Aikuistumisriittejä

Wed Sep 01 2021 at 05:00 pm Sveaborg B 28, FI-00190 Helsinki, Suomi

Elizabeth Larkam

Fri Sep 17 2021 at 01:30 pm Somatic Studio

Repositiot&Kipsaus Pe 10.9.2021

Fri Sep 10 2021 at 08:30 am Terkko Health Hub

Iliza Shelinger - Back In Action

Thu Oct 21 2021 at 07:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

B3CF Garden Party 2021

Wed Aug 25 2021 at 04:00 pm British Ambassador's Residence Free

Reiki I -kurssi

Sat Sep 04 2021 at 10:00 am Joogakoulu Shanti

Café y Folclor Latino: DANZAS PERUANAS

Sat Jul 31 2021 at 12:00 pm Lapinlahden Lähde

VELI REKKA

Thu Aug 12 2021 at 07:00 pm conttibar

Iliza Shelinger - Back In Action

Thu Oct 21 2021 at 04:00 pm Kulttuuritalo (Helsinki)

HelZinki Hardstyle Festival 2021

Fri Aug 27 2021 at 08:00 pm Tapahtumakeskus Telakka

HUMAN2020

Fri Sep 17 2021 at 07:00 pm Aleksanterin teatteri

HUMAN2020

Fri Oct 15 2021 at 06:00 pm Kanneltalo

3 tunnin YIN jooga&Pranayama

Sat Aug 21 2021 at 05:00 pm Isonniitynkatu 3, FI-00520 Helsinki, Suomi

India Day 2021 - Intia Päivä 2021

Sun Aug 22 2021 at 10:00 am Rautatientori

Vyöhyketerapeuttinen raskaushierontakoulutus

Thu Aug 05 2021 at 10:00 am Elonaskel

Voimia luonnosta - miniretriitti Lauttasaaressa

Sun Aug 08 2021 at 11:00 am Takaniementie, FI-00200 Helsinki, Suomi

Metsäsointukylpy meren äärellä

Sun Aug 01 2021 at 10:00 am Takaniementie, FI-00200 Helsinki, Suomi

Somatic Pilates -laiteohjaajakoulutus

Sat Sep 25 2021 at 08:00 am Somatic Studio

Vyöhyketerapeuttinen raskaushierontakoulutus

Thu Sep 30 2021 at 10:00 am Elonaskel

Laitestartti

Sat Aug 21 2021 at 02:30 pm Somatic Studio

Pilatesstartti

Thu Aug 26 2021 at 05:30 pm Somatic Studio

Reiki I -kurssi

Sat Oct 09 2021 at 10:00 am Joogakoulu Shanti

ILMA Alkeet | Ilmajoogan alkeiskurssi

Sat Jul 31 2021 at 11:30 am ILMA Helsinki