#StayHappening
Fri Dec 11 2026 at 03:30 pm to 05:00 pm UTC+01:00

HIP-kinderworkshop: maak een middeleeuws wapenschild

  • Bibliotheek Ypenburg · Den Haag
  • From EUR 0.00
Bibliotheek Den Haag Publisher / Host Bibliotheek Den Haag
Share
HIP-kinderworkshop: maak een middeleeuws wapenschild
Advertisement
Voel je een echte ridder en maak je eigen wapenschild in deze workshop
About this Event

Gekleurde wapenschilden
Van page naar schildknaap tot ridder. In de Middeleeuwen werd regelmatig oorlog gevoerd. Om gemakkelijk te kunnen zien wie je vriend en wie je vijand was droeg elke ridder zijn eigen teken, het wapenschild. Ridders gebruikten deze gekleurde wapenschilden als herkenning.
Het voeren van de gekleurde wapenschilden om te laten zien bij wie je hoort, kun je nog terugvinden in het gezegde ‘kleur bekennen’. Kinderen van deze ridders erfden hun schilden en konden daarmee laten zien dat ze van goede familie afstamden.
Later werden familiewapens niet zozeer tijdens oorlogen gebruikt, maar vooral om te imponeren op riddertoernooien.
Praktische informatie
In deze HIP-workshop ontwerp je zelf een familiewapen voor op je wapenschild.
Hou je van geschiedenis en vind je het leuk om mee te doen met de workshop? Schrijf je dan snel in, want er is een beperkt aantal plaatsen beschikbaar.
Mocht je na aanmelding toch niet kunnen, meld je dan ook weer af. Dan kunnen wij iemand van de wachtlijst blij maken.

Deze HIP workshop wordt verzorgd door het Haags Gemeentearchief



Event Photos
Advertisement

Event venue & nearby stays

Bibliotheek Ypenburg, Schrabber 8, Den Haag, Netherlands

Tickets EUR 0.00
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events