Advertisement
Hatha yoga er en av de eldste yogatradisjonene og danner grunnlaget for de fleste moderne yogastiler. Praksisen handler om å skape balanse mellom kropp, pust og sinn. Målet er ikke å prestere eller forme kroppen, men å støtte indre helse, rense energisystemet og bygge en stabil og nærende kontakt med deg selv.Slik er timen bygget opp:
✨ Avspenning for å lande og finne ro
✨ Bevisst pust og pusteøvelser
✨ Myk oppvarming for å vekke kroppen
✨ Yogastillinger (asanas) med oppmerksomt nærvær
✨ Avsluttende avspenning med guidet kroppsskanning
I Hatha yoga holdes hver asana i 30–60 sekunder, etterfulgt av en like lang hvile. Dette øker bevisstheten om musklene som brukes og bidrar til å fordype kontakten med kroppen.
Denne timen passer for alle som ønsker et nærende avbrekk fra hverdagen, et trygt rom for å utforske kroppen på egne premisser, og en mulighet til å vende oppmerksomheten innover – akkurat slik du er.
Alle nivåer er velkomne, og alt av utstyr finnes i studio.
✨ Mandager 16:30–17:30
✨ Onsdager 19:30–20:45
✨ Søndager 11:00–12:15
📍 Sted: Legenes hus, 2. etasje, Kalfarveien 37
Velkommen til ro.t studio 🤍
Advertisement
Event venue
Kalfarveien 37, 5022 Bergen, Norge, Kalfarveien 37, 5022 Bergen, Norge, Bergen, Norway
Tickets
Discover more events by tag
Yoga in BergenMindfulness in BergenHealth-wellness in BergenExercise in BergenMeditation in BergenFitness in Bergen