#StayHappening
Sat, 23 Jan, 2027 at 08:00 pm UTC+01:00

Åge Sten Nilsen – The show must go on

  • Torggata 100, 2317 Hamar, Norway · Hamar
Hamar kulturhus Publisher / Host Hamar kulturhus
Share
\u00c5ge Sten Nilsen \u2013 The show must go on
Advertisement
En hyllest til Queens første Golden Years 1975-1976!
Kirsten Flagstad-salen
Lørdag 23. januar
Kl. 20:00
----------
Det britiske bandet QUEEN er et av den moderne musikkhistoriens største band. Filmen «Bohemian Rhapsody» og musikalen «We will rock you» har vært med på å holde musikken og bandet levende og aktuelle også for generasjoner frem til i dag.
De siste årene har flere populære tribute-band videreført deres musikk på norske scener. ÅGE STEN NILSEN og hans bandmedlemmer startet sin hyllest til Queen allerede i 2007. Frem til 2018 turnerte de landet rundt med Norges største tribute-show «The show must go on – en storslått hyllest til Queen» og traff over 600.000 publikummere!
Mona Levin i Aftenposten kåret Åge Sten Nilsen til «Skandinavias beste Freddy Mercury tolker». Åge har siden den gang gjenforent sitt legendariske band WIG WAM. Gjennom temalåten i HBO MAX serien Peacemaker, «Do Ya Wanna Taste It», har fått en ny renessanse med turneer og festivalengasjement i USA og Skandinavia.
Men nå er de i gang igjen med en Queen-hyllest ulik alle andre! I «Queen – the Golden Years» settes fokus på gruppens første storhetsepoke 1975-76 hvor de skapte de klassiske albumene «A night at the Opera» og «A day at the races», og selvfølgelig, utgivelsen av den banebrytende super-hiten «Bohemian Rhapsody». I denne perioden skapte bandet noen av sine vakreste ballader («Love of my life», «You take my breathe away»), kuleste rockelåter («Tie your mother down», «I`m in love with my car»), største hymner («Somebody to love», «The Prophet Song», «Teo Torriate» og «Bohemian Rhapsody»). Samt at de viste sin allsidighet med varietè låter («Seaside Rendezvous», «Lazing on a Sunday afternoon» og «Millionaire Waltz»).
I tillegg til de store hitene får vi høre låter som ingen tribute-band våger seg på, fra de to klassiske albumene. Dette er virkelig konserten for Queen-kjennere og musikk-elskere. Publikum vil selvfølgelig også få en «Best of»-avdeling med noen av de største hitene som skulle komme – i en finale med stor allsangs garanti!
Si velkommen til Norges første og største Queen hyllest!!
Advertisement

Event venue

Torggata 100, 2317 Hamar, Norway, Torggata 100, 2317 Hamar, Norge, Hamar, Norway

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Hamar

Hamar is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.