WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

Fri Sep 29 2023 at 10:00 am to 04:00 pm

Willa Lentza - szczecińska instytucja kultury | Szczecin

Willa Lentza - szczeci\u0144ska instytucja kultury
Publisher/HostWilla Lentza - szczecińska instytucja kultury
WEEKEND SENIORA Z KULTUR\u0104
Advertisement
WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ

W dniu 29 września 2023 roku w godzinach 10:00 – 16:00 Willa Lentza zaprasza osoby w wieku 60+ do indywidualnego zwiedzania. Cena pojedynczego biletu: 1,00 zł.

Zwiedzający będą mogli obejrzeć historyczne wnętrza willi oraz dwie wystawy: jedną poświęconą historii budynku i pracom remontowo-konserwatorskim zrealizowanym w latach 2018-2019, a także czasową wystawę fotografii Andrzeja Ziółkowskiego „Universal Wisdom – wieczysta mądrość”, inspirowaną wielkimi religiami świata w Azji Południowo-Wschodniej oraz ich świętymi księgami.

W ogrodzie willi podziwiać można rzeźbę balansującą „Charlie Chaplin”, a w jednej z sal – odrestaurowany oryginalny witraż z 1911 roku „Czesząca się syrena” z gocławskiej Willi Strutza, eksponowany tymczasowo w Willi Lentza. Dodatkowo, w sali teatralno-kinowej możliwe będzie obejrzenie filmu dokumentalnego „Szczecińska Willa Lentza – powrót do świetności” w reżyserii Małgorzaty Frymus.

Uwaga! W sobotę 30 września specjalne bilety ulgowe dla seniorów 60+! W cenie 30,00 zł / os. można zakupić wejściówki na koncert z cyklu JAZZ W WILLI – wystąpi Michał Zaborski i Jakub Kotynia.

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Willa Lentza - szczecińska instytucja kultury, Wojska Polskiego 84,Szczecin, Poland

Sharing is Caring: