#StayHappening
Sat Nov 07 2026 at 06:00 pm to 08:00 pm UTC+01:00

VAKTBUA DIALOG - Bokbad med Sophus Jensen

  • Odderøyveien 11, 4610 Kristiansand, Norway · Kristiansand
Vaktbua Publisher / Host Vaktbua
Share
VAKTBUA DIALOG - Bokbad med Sophus Jensen
Advertisement
Vaktbua Dialog ønsker velkommen til bokbading av Sophus Jensens siste bok: "PÅ VILLE VEIER og fire andre fortellinger". Bokbader er Roy Søbstad, tegneserieskaper og skribent.
Kjell Sørgaard og Trond Breen står for de musikalske innslagene.
Wow - for et fet tidlig aften dette blir!
GRATIS INNGANG OG KAFFE!
Sophus Jensen (f. 1963) har tidligere skrevet to faglitterære bøker om Kristiansands pop -og rockehistorie. Den første av disse, Full rulle og bånn gnu, ble utgitt i 2010 og omhandlet årene mellom 1957-1992. Del 2, Full pakke og stinn brakke, ble utgitt i 2018 og dekket perioden 1992-2012.
I 2022 utga Jensen den sjangeroverskridende boken "Kieran og drømmen om Cionmaonoise". Handlingen utspiller seg i den tidlige middelalderens Irland. I boken fortelles det om mektige konger, krigerske klanshøvdinger, lærde munker og mytiske vesener. Til tross for bokens mangfoldige figurgalleri, er det først og fremst beretningen om en liten gutt med en stor drøm.
"På Ville Veier og fire andre fortellinger" er Sophus Jensens første novellesamling. I denne boken møter du et knippe personer som på hver sin måte opplever å miste sine illusjoner.
Alle bøkene til Jensen vil være til salgs under eventet.
VELKOMMEN!
Advertisement

Event venue

Odderøyveien 11, 4610 Kristiansand, Norway, Odderøyveien 11, 4610 Kristiansand S, Norge, Kristiansand, Norway

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Kristiansand

Kristiansand is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.