#StayHappening
Fri Nov 06 2026 at 08:00 pm to 10:00 pm UTC+01:00

Tom Lanoye - ReinAard - de solo

  • Paul Snoekstraat 1, 9100 Sint-Niklaas, Belgium · Sint-niklaas
SNIK Publisher / Host SNIK
Share
Tom Lanoye - ReinAard - de solo
Advertisement
Of: hoe de leugen nog steeds regeert
‘ReinAard is een klein mirakel: strak in het spoor van “Willem die Madocke maecte”, maar ook helemaal Lanoye.’ Dat schreef Frits van Oostrom, befaamd Reynaert-kenner, in zijn lovende bespreking in de Volkskrant. Hij voegde eraan toe: ‘Te hopen valt dat de auteur zelf zijn tekst ook op toneel gaat brengen.’
Die wens wordt verhoord.
Vanaf de herfst van 2026 toert begenadigd performer Tom Lanoye met ReinAard — de solo, een avondvullend verbaal huzarenstuk gebaseerd op ReinAard, zijn bestseller en eigen visie op de vos. Balancerend tussen het verhevene en het banale, het geestige en het wrede, ronkend Nederlands en platvloers Neder-Engels, maar altijd swingend als de neten. Meer dan zijn stem, een fles water en een microfoon heeft hij daarvoor niet nodig.
Dat maakt van ReinAard — de solo een unieke belevenis: een schrijver die zich meet met antieke personages en de eigentijdse woorden die hij voor hen bedacht. Een literaire vogelvlucht met een meedogenloze vos als hoofdpersoon, ‘een superieure schelm, wiens eeuwenoude streken verbijsterend actueel illustreren hoe populisme werkt’, volgens Humo. Of: hoe de leugen nog steeds regeert, weliswaar dankzij smakelijke verzen en uitgekookte vloeken. Ze werden bekroond met zowel de Gerrit Komrij-prijs als een Humo’s Pop Poll-medaille (‘Beste boek van 2025’).
Advertisement

Event venue

Paul Snoekstraat 1, 9100 Sint-Niklaas, Belgium, Paul Snoekstraat 1, 9100 Sint-Niklaas, België, Sint-niklaas, Belgium

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Sint-Niklaas

Crisis 2026

Sat, 07 Nov at 10:00 am Slachthuisstraat 60, Sint-Niklaas, België

Sint-Niklaas is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.