#StayHappening
Mon Nov 09 2026 at 06:00 pm to 07:00 pm UTC+02:00

Sointukylpy syvärentoutus Nekalabissa

  • Nekalan kulttuurikeskus Nekalab · Tampere
Hyvinvointipalvelut Suveus Publisher / Host Hyvinvointipalvelut Suveus
Share
Sointukylpy syv\u00e4rentoutus Nekalabissa
Advertisement
Hei!
Kaipaatko arkeesi pysähdystä, läsnäolon lisääntymistä itsessäsi, hermoston tasapainoa ja stressinpurkua?
SOINTUKYLPYÄ ihanassa Nekalan kulttuurikeskus Nekalabissa( Lounaantie 2).
Sointukylvyn aikana saat makoilla omalla alustalla vilttiin kääriytyneenä ja vastaanottaa äänimaisemaa.
Äänimaljat auttavat aivoja siirtymään syvempiin, hitaampiin aaltotiloihin (alfa- ja theta-aallot), mikä vastaa syvää meditaatiota.
Unenlaatu voi parantua syvärentoutuneena.
Menetelmä laskee verenpainetta ja rauhoittaa sykettä, hyväolohormonin eli oksitosiinin, eritys voi lisääntyä.
Kiireen keskellä pysähtyminen luo mielen hyvinvointia!
Oma alusta matkaan, viltti ja tyyny.
Ennakkoilmoittautuminen suveustampere@gmail, 15e/hlö/kerta.
Laskut sähköpostiin lisäinfoineen.
Paikkoja rajattu määrä. Oman paikan jos sairastuisi voi antaa toiselle, tieto minulle, muttei korvata tai makseta takaisin.
Hermoston tasapainotusta, stressinsäätelyä, lihas rentoutumista, mahdollisesti parempia yöunia ja pysähtymistä arjen keskellä.
Ohjaajana toimii Suvi Kangasjärvi, yli 10v hoitajana töitä tehneenä vauvasta vaariin, musiikki alan opintoja, draamakasvatuksen opintoja, mielenterveyden opintoja, viimeisimpänä kaksi vuotta sitten opiskelleena äänimalja ja sointukylpy ohjaajaksi. Haluni on kohdata teitä läsnäolon lämpöä tuoden ja hyväksymällä ihmisiä kunnioittavalla otteella. Tunneilleni olet tervetullut juuri sellaisena kuin olet🩷
Kohti rentoa syksyä,
Yst. Suvi Kangasjärvi / Hyvinvointipalvelut Suveus (tmi)

Advertisement

Event venue

Nekalan kulttuurikeskus Nekalab, Lounaantie 2,Tampere, Finland

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Tampere

Yhteyden ilta

Tue, 10 Nov at 07:30 pm Satakunnankatu 27, 33210 Tampere, Finland

Tampere is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.