Advertisement
ENDELIG !!!!«Etter en mangeårig tilværelse som alltid pålitelig "sideman" i norsk jazz leverer nå Gjøvik-gutten Roy Nikolaisen stille og rolig en CD-debut som plasserer ham i det skandinaviske toppsjikt av jazztrompetere.»
Dette skreiv bl.a. nå avdøde Erling Wicklund i 2004 da han anmeldte Roy Nikolaisen sitt album Roy,s choice.
Roy Nikolaisen (61 år) befinner seg i det skandinaviske toppskiktet av jazztrompetere.
Med en far som også var en framifrå jazztrompeter fikk han jazzen inn med morsmjølka og har etter hvert tatt opp tradisjonen i Norge etter slike trompetprofiler som Ditlev Eckhoff og Atle Hammer.
Vi har hørt han i ulike sammenhenger som «sideman» i:
Sharp 9, i Frode Nymo kvintett, med Jan Erik Vold/Egil Kapstad, Trio De Janeiro m.fl.
Tia er overmoden for at vi får høre Roy i et format hvor han styrer skuta sjøl.
Nå legger Roy ut på tur med en ny kvartett med et repertoar godt planta i den amerikanske jazztradisjonen.
Øvrige medlemmer i bandet er Magne Arnesen – piano, Olav Knerten Kamfjord – bass og Håkon Paulsberg – trommer (som Roy også spilte sammen med i bandet KIX)
Inngang kr 415,-/280,- inkl avgifter
Advertisement
Event venue
Gjøvik Kino & Scene, Elvegata 2-4,Gjøvik, Norway, Gjovik
Tickets