#StayHappening
Fri, 20 Nov, 2026 at 09:00 pm UTC+01:00

R&B Connection // Cafe Magenta // 20. november

  • Cafe Magenta · Fredrikstad
Cafe Magenta Publisher / Host Cafe Magenta
Share
R&B Connection \/\/ Cafe Magenta \/\/ 20. november
Advertisement
R&B Connection består av erfarne musikere fra Fredrikstad som har lang fartstid i bransjen. De har gjennom en årrekke preget musikklivet i regionen i forskjellige sammenhenger. Det skal også nevnes at de har erfaringer som studio- og revymusikere.
Repertoaret spenner seg fra groovy Rhythm & Blues, soul, funk til kjente klassikere. Godbiter fra Tower of Power, Level 42, Mezzoforte og Gino Vannelli har de også på repertoaret.
Medlemmene i bandet er kjent fra andre band som: Soul Vaccination, Ten Men Working, Tina - Simply the Best, Tante Fiolett, Boston Tea Party, Group 66, Street Machine med flere.
Besetningen er:
Jan Erik Aasland – gitar og vokal
Jan Petter Vignes – keyboard og vokal
Jan Erik Olausen – bass og vokal
Frode Lie-Jensen – trommer
Espen Christoffersen – Trompet
Trond Jonassen – Sax
Jon Ragnar Iversen – Trombone
———————————
Velkommen til konsert på Café Magenta! Bandet starter å spille kl. 21. VIKTIG! -> Det er begrenset med bord i konsertlokalet, så kom tidlig om du vil sikre deg plass.
Advertisement

Event venue

Cafe Magenta, Toldbodgaten 104, 1632 Gamle Fredrikstad, Norge, Fredrikstad, Norway

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Fredrikstad

Fredrikstad is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.