Advertisement
VELKOMMEN TIL JULEKONSERTER MED TRILL 2026Dato: Søndag 29. november
Tid: 17:00 og 19:30 (dørene åpner 30 minutter før konsertstart)
Sted: Gamle Aker kirke
Billetter: Vi har fine earlybird-priser frem til 31. oktober.
For tredje år på rad synger kvinnekoret TRILL jula inn i Gamle Aker kirke på første søndag i advent. Også denne gangen har vi gleden av å invitere til to konserter samme dag – klokken 17:00 og klokken 19:30.
Det blir gamle og nye sangskatter. Det blir nært, intimt og vakkert, med Gamle Aker kirkes klangfulle rom til å ramme inn det hele. Vi kan love stemningsfull musikk og vakre harmonier som vil vekke julestemningen i oss alle.
TRILL er et Oslo-basert kvinnekor bestående av 31 unge kvinner. Vi synger folk, jazz og kunstpop i a cappella-arrangementer skrevet for oss av musikalsk og kunstnerisk leder Wenche Losnegård.
Wenche Losnegård har vært TRILLs musikalske og kunstneriske leder i over 10 år, og har gjennom disse årene satt sitt tydelige preg på ensemblets musikalske uttrykk. Hun er sanger, komponist og arrangør, utdannet ved Norges musikkhøgskole med jazzvokal og improvisasjon som hovedfelt. Wenche arbeider i skjæringspunktet mellom jazz, kunstpop og improvisert musikk. Hun har medvirket på en rekke norske plateutgivelser som vokalist og arrangør, i tillegg til egne utgivelser med Eplemøya Songlag og 1816.
Også i år har vi med oss Åge Reite – en prisvinnende musikkprodusent, låtskriver og multi-instrumentalist. Noen av hans mest kjente prosjekter er Mikrokosmos og Benny Borg. Åge innehar en kreativ kraft som får andre til å skinne. Han spiller orgel, piano og synth med oss denne kvelden.
Foto: Nicolai Berg Hansson
Advertisement
Event venue
Gamle Aker kirke, Akersbakken 26,Oslo, Norway
Tickets