Advertisement
Tulossarjassa on tänä vuonna kovin rajoitettu osallistujamäärä, ajanotto tapahtuu pääosin manuaalisesti, emmekä voi luvata tarkkoja väliaikoja. Lähtö aina tasatunnein klo 9.00 alkaen, vika lähtö klo 16.00.Höntsäsarjassa paikkoja enemmän, jossa tänäkin vuonna pidempi ja lyhyempi sarja. Siinä voi halutessaan edetä tulossarjan tahtiin, tai tehdä omassa vauhdissa yhteislähdössä tai koska vaan, sekä kierrosmäärä voi olla vähempi kuin 8. Sinä päätät ja kirjanpidon pidät itse.
Hintaan sisältyy kivan hengen lisäksi mehua, glögiä, pipareita, vähän jotain ruokaisampaa, mitä muori ehtiikään tehdä. Silti kannattaa pidempään ja vakavammin menijöiden varautua omiin eväisiin. Jokaiselle tulee pieni jouluyllätys mukaan, jotain kaunista ja kotimaista meidän arvojen mukaisesti.
Makkara-tempaus toteutunee tänäkin vuonna, eli me tarjoamme makkarat, sinun maksusi makkarasta menee suoraan hyväntekeväisyyteen Suomessa asuvien ukrainalaisten hyväksi.
Osallistumislinkki 13.3.26 alkaen ko. linkin takaa:
https://holvi.com/shop/ultrasportshop/section/kilpailut/
Advertisement
Event Venue
Folkhälsan Solvalla idrottsinstitut - urheiluopisto, Nouxvägen 82,Esbo,Etelä-Suomen Lääni,Finland, Espoo
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.



