#StayHappening
Tue, 17 Nov, 2026 at 07:00 pm UTC+02:00

Laura Haimila & Ursula Herlin: Pari juttuu, Helsinki

  • Aleksanterin teatteri · Helsinki
Standupkeikat Publisher / Host Standupkeikat
Share
Laura Haimila & Ursula Herlin: Pari juttuu, Helsinki
Advertisement
Rakkaus, ruuhkavuodet ja ratkaisemattomat sisustushaasteet – niistä syntyy tämän syksyn rehellisin ja hersyvin stand up -esitys!
Ursula Herlin, 42-vuotias perheenäiti ja kiusallisten tilanteiden kävelevä magneetti, tasapainoilee teini-ikäisten, tiskivuorien ja esivaihdevuosioireiden kanssa.
Laura Haimila, Ursulan “nuori” ja melkein 40-vuotias tyttöystävä, on viileä, vitsikäs ja ihanan sarkastinen, paitsi silloin, kun unohtaa mihin jätti avaimensa (taas).
Pariskuntana he tekevät sen, mitä rakkaus parhaimmillaan tekee: saavat sinut nauramaan, nyökkäilemään ja ehkä vähän punastumaankin. Pari juttuu on lämmin, rehellinen ja röyhkeän hauska kurkistus parisuhteeseen, jossa on enemmän huumoria kuin harmoniaa ja juuri siksi se toimii!
Tule katsomaan, miten rakkaus ja nauru kulkevat käsi kädessä ja miten kaksin on aina pari juttuu enemmän.
Esitys voidaan taltioida ja materiaalia esittää esimerkiksi sosiaalisessa mediassa. Esityksen valokuvaaminen on sallittu ja videokuvaaminen kielletty. Saavuthan ajoissa, sillä myöhässä tulijoille ei voida taata pääsyä keikalle.
Kesto noin 1 h 45 min. Esityksessä on tauko.
Ikäraja 18 vuotta.
Esityskieli suomi.
***
Laura Haimila & Ursula Herlin: Pari juttuu
📍 Aleksanterin teatteri
📅 Ti 17.11.2026
⏰ Showtime klo 19, ovet klo 18
Advertisement

Event venue

Aleksanterin teatteri, Bulevardi 23, FI-00180 Helsinki, Suomi, Helsinki, Finland

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Helsinki

Helsinki is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.