Advertisement
Söndagen 20 september, inför höstdagjämningen, kan du följa med på en 3h vandring på kraftplatsen Fjärås Bräcka. Vi kommer att gå en guidad tur på Bräckan och bl a känna in vart leylinjen från Glastonbury kommer in, besöka några olika kraftplatser på Bräckan och avslutningsvis meditera i ren härlig villkorslös kärleksenergi.Turen anpassas helt efter er som är med, vilket gör att turen kan gå till olika platser på Bräckan.
Allt sker utomhus, så kläder och skor efter väder. Går bra att ha med sig något att sitta på under meditationen som sker under öppen himmel på ljunghed. Vi kommer att promenera runt till olika platser i naturreservatet på stigar med rötter och stenar, ibland sand och grus och sten, ibland jord. På sina ställen är det ljunghed vi går på.
Kostnad: 395 kr
Anmälan: swisha till 0709266462. Skriv Fjärås 20/9 i meddelanderutan.
Enklare fika med thé och frukt erbjuds efter vandringen för er som vill stanna en stund till. Andra betalningsalternativ finns. Hör av dig i så fall på [email protected].
Samling vid Parkeringen vid naturreservatet mittemot naturum Fjärås Bräcka, Stenaliden 69, Fjärås. Jag har plats i bil från Billdal eller Kungsbacka C om samåkning önskas.
Varmt välkommen!
/Marie
Advertisement
Event venue
Fjärås Bräcka, naturreservatsparkeringen, Stenaliden 69, Fjärås, Fjärås Bräcka, Stenaliden, SE-439 74 Fjärås, Sverige, Kungsbacka, Sweden
Tickets
Discover more events by tag
Mindfulness in KungsbackaMeditation in KungsbackaHiking in KungsbackaEnvironmentalism in KungsbackaRelaxation in KungsbackaHealth-wellness in Kungsbacka