Advertisement
Juhlista isää kahvihetkellä Paratiisissa! Isänpäivänä 8.11. voi tulla Villa Bella Vistan historialliseen huvilamiljööseen nauttimaan kahvila Paratiisin leivonnaisista ja merimaisemista!
Kahvilan leivonnaisten lisäksi tarjolla on myös kermaista lohikeittoa ja saaristolaisleipää (rajoitettu erä).
Kahvila ja puoti ovat avoinna klo 11-18.
Isommille seurueille suosittelemme pöytävarauksen tekemistä etukäteen: [email protected]
Isänpäivän ohjelmistoon kuuluu myös Valokuvien aikamatka-esitys huvilan yläkerrassa!
Jani Vahto esittää yksityisestä valokuvakokoelmastaan ennennäkemättömän ja inspiroivan aikamatkan, jonka uusimmassa osassa sukelletaan entisaikojen Turkuun, saaristoon ja Ruissalon huvilaelämään 1920-1930-luvuilla.
Esityksen hinta 10€/ hlö. Ilmoittaudu ennakkoon: [email protected] tai p.040 772 6383.
Tila ei valitettavasti ole esteetön.
TIETOA MEISTÄ
Kahvila Paratiisi on kolmen sisaruksen perustama pop-up kahvila Villa Bella Vistan tiloissa Ruissalossa. Kahvilamme tarjoaa omassa keittiössämme leivottuja makeita ja suolaisia leivonnaisia, juomia sekä mahdollisuuden nauttia pitsihuvilatunnelmasta merinäköaloineen.
Otamme erityisruokavaliot huomioon! Haluamme tarjota ihanan kahvilakokemuksen kaikille, joten pyrimme siihen että valikoimastamme löytyy aina myös jotakin gluteenitonta, maidotonta ja vegaanista.
Meille pääsee myös julkisilla: bussilla nro 28 Turun keskustasta pääsee Iso-Pukintien risteykseen, josta kävelymatkaa Bella Vistalle on 600m
Advertisement
Event venue
Iso-pukintie 39, 20100 Turku, Finland, Iso-Pukintie 39, FI-20100 Turku, Suomi, Turku, Finland
Tickets