#StayHappening
Fri, 23 Oct, 2026 at 05:00 pm to Sun, 25 Oct, 2026 at 03:30 pm UTC+03:00

Hiljaisuuden joogan viikonloppu

  • Renkomäen Seurakuntakoti · Lahti
Launeen seurakunta Publisher / Host Launeen seurakunta
Share
Hiljaisuuden joogan viikonloppu
Advertisement
Hiljaisuuden jooga® on kristillinen harjoituskokonaisuus, jossa yhdistyvät lempeä kehollinen harjoitus, mielen hiljentyminen ja avara hengellisyys. Hiljaisuuden jooga sopii kaikille. Keskeistä liikkeissä, hiljentymisessä ja hengellisyydessä on armollisuus, Jumalan rakkauden kokeminen.
Viikonlopun ohjelma koostuu Hiljaisuuden joogan harjoituksista, hiljaa olemisesta, sunnuntain ehtoollisesta ja yhteisistä tauoista. Harjoitukset tehdään joogamatolla. Liikkeet ovat lempeitä ja jokainen tekee ne omalla tavallaan, kehoaan kuunnellen. Harjoituksia ohjaavat koulutetut Hiljaisuuden joogan ohjaajat Johanna Rantanen, Pauliina Hatakka ja Sonja Tissari.
Ota mukaan oma joogamatto, lämmin viltti, vesipullo ja tarvittaessa tyyny. Taukojen aikana on tarjolla teetä, kahvia ja hedelmiä, omia eväitä voi ottaa myös ottaa mukaan. Saavuthan ajoissa paikalla, ulko-ovi lukitaan harjoitusten ajaksi. Perusharjoituksen kesto on noin 1,5-2 tuntia

VIIKONLOPUN AIKATAULU
Perjantai 23.10.
klo 17:00 Hiljaisuuden joogan perusharjoitus
Lauantai 24.10.
klo 10:00 matala aurinkotervehdys
klo 11:00 tee ja välipala
klo 12:00 hiljaisuuden joogan perusharjoitus
klo 14:00-16:00 tauko
klo 16:00 hiljaisuuden joogan perusharjoitus

sunnuntai 25.10.
klo 10:00 matala aurinkotervehdys
klo 11:00 ehtoollishetki
klo 12:00 hiljaisuuden joogan perusharjoitus
Advertisement

Event venue

Renkomäen Seurakuntakoti, Lahti, Finland

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Lahti

Kuusysi mölkky

Sat, 24 Oct at 11:00 am Keskikankaantie 31, FI-15860 Hollola, Suomi

Lahti is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.