#StayHappening
Fri Oct 09 2026 at 08:00 pm to 11:00 pm UTC+02:00

Het Fenomeen Charlie Kirk

  • Kloosterkerk · Den Haag
  • From EUR 9.50
Socires Publisher / Host Socires
Share
Het Fenomeen Charlie Kirk
Advertisement
Hoe kunnen kerken, organisaties, scholen en verenigingen zich verhouden tot een groeiende groep jongeren met conservatieve opvattingen?
About this Event

Het Fenomeen Charlie Kirk, een avond over christelijk conservatisme en onlinecultuur met sprekers Talitha Muusse en Anton de Wit, onder leiding van ds. Fulco Timmers.
Er trekt een nieuw traditionalisme over de wereld. Niet binnen de muren van de kerk maar daarbuiten. Niet onder senioren maar onder tieners en twintigers. Het gebeurt op universiteiten en binnen studentenbewegingen. Op schoolpleinen en in klaslokalen. En het gebeurt met name online. Op YouTube, Instagram, TikTok, X en andere kanalen is het orthodoxe christendom populair. Het wordt daar uitgedragen door mensen als Charlie Kirk – die zijn debatten met progressieve studenten op Amerikaanse universiteitscampussen uitzond naar miljoenen kijkers. In september 2025 werd hij vermoord, tijdens een debat. Een martelaarsdood, aldus zijn nabestaanden.

Ook in Nederland had Kirk een enorme bekendheid, al ver voor zijn dood. Voor tieners en twintigers was hij al jaren een dagelijkse aanwezigheid op hun tijdlijn - samen met tientallen andere christelijke influencers. Of- en hoe in Nederland hun boodschap verder zal aanslaan valt nog te bezien. Toch is de trend opvallend. Moeten we ons voorbereiden op een nieuwe golf van (christelijk) conservatisme?

Kerken, maatschappelijke organisaties, scholen en verenigingen worstelen met de aanwas van jongeren met conservatieve opvattingen. Toch zullen ze daar een omgang mee moeten vinden. Wie vangt anders deze nieuwe generatie op? Tegelijkertijd zet de leegloop van kerken en het verenigingsleven door, en neemt de religieuze ongeletterdheid in de samenleving toe. Deze jongeren zijn op zoek naar een omgeving waarin hun vragen en opvattingen serieus worden besproken (of tegengesproken). Kunnen ze die nog vinden in de kerk en op school?

Deze bijeenkomst is er voor professionals uit het levensbeschouwelijk veld, het sociaal domein, onderwijs, bestuurders, wetenschappers en andere belangstellenden.
Aanleiding voor de bijeenkomst is het verschijnen van het gelijknamige Socires-cahier ‘Het Fenomeen Charlie Kirk’ van Socires', waarin Charlie Kirk door verschillende auteurs wordt gebruikt als voorbeeld van een diepgaande verandering in de onderstroom van onze (online) cultuur en samenleving. Het tijdschrift bevat essays van Cees Zweistra, Marianne Thieme, Carmody Grey, Anton de Wit, Ward Huetink, Annemiek Schilpzand en Jelle van Baardewijk.


Event Photos
Advertisement

Event venue & nearby stays

Kloosterkerk, 4 Lange Voorhout, Den Haag, Netherlands

Tickets EUR 9.50
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events