#StayHappening
Thu Nov 12 2026 at 05:00 am to 07:00 am UTC+01:00

Governance Code Cultuur Seminar

  • Museum aan het Vrijthof · Maastricht
  • From EUR 0.00
Thuis Partners Publisher / Host Thuis Partners
Share
Governance Code Cultuur Seminar
Advertisement
Op 12 november 2026 organiseert Thuis Partners Advocaten een seminar over de gewijzigde Governance Code Cultuur (GCC).
About this Event

Met ingang van 1 januari a.s. zal de gewijzigde Governance Code Cultuur (hierna: GCC) in werking treden.

Een dergelijke wijziging was ook wel nodig. De vorige code dateerde alweer uit 2019 en was op onderdelen achterhaald.

Zoals wellicht bij u bekend, organiseert Thuis Partners Advocaten met regelmaat kennissessies rondom Governance. We zijn initiatiefnemer van de jaarlijkse Dag van de Limburgse Commissaris en we organiseren ook regelmatig masterclasses met betrekking tot de sectorale Governance Codes in (onder meer) Zorg, Woningcorporaties, Onderwijs en ook Cultuur.

Gelet op de belangrijke wijzigingen in de GCC leek het ons nuttig en interessant om een bijeenkomst te organiseren met betrekking tot de belangrijkste wijzigingen in de GCC.

In een lezing van ongeveer drie kwartier zal advocaat Dimitry Aertssen u toelichten wat de wijzigingen in zijn algemeenheid zijn, wat dit betekent voor bestaande statuten en reglementen en hoe daar in de praktijk mee kan worden omgegaan. Na de lezing zult u goed op de hoogte zijn van de werking van de nieuwe GCC.

Dimitry Aertssen adviseert met regelmaat culturele instellingen en haar bestuurders en toezichthouders omtrent onder meer governance vraagstukken. Hij heeft ook de nodige ervaring als bestuurder in de culturele sector. Hij is bestuurder (directiemodel) bij de Stichting Fotomuseum aan het Vrijthof en toezichthouder (RvT model) bij de Stichting Buitenplaats Kasteel Wijlre. Verwacht dus zeker niet alleen een theoretisch, maar ook zeer zeker een praktisch verhaal.

Doelgroepen voor de bijeenkomst zijn directies, bestuurders, toezichthouders en financierders (privaat en overheden) in de culturele sector.

De bijeenkomst zal plaatsvinden op 12 november 2026. Locatie is het Fotomuseum aan het Vrijthof te Maastricht. Aansluitend is er een borrel, zodat deze bijeenkomst ook een mooi netwerkmoment voor de culturele sector in Zuid-Limburg zal zijn. Tijdens de borrel is er ook gelegenheid de prachtige expositie van Eve Arnold (Alla bout Eve) in het Fotomuseum te bezoeken. Aan de bijeenkomst zijn voor u geen kosten verbonden.


Het programma voor deze bijeenkomst luidt als volgt:

17:00 uur

Inloop

17:00 – 17:15 uur

Ontvangst met koffie en vlaai

17:15 – 18:15 uur Governance Code Cultuur 2027: wat wijzigt er?

Door: Dimitry Aertssen

18:15 – 19:15 uur

Borrel, netwerkgelegenheid en bezoek aan het fotomuseum


Kortom een bijzondere activiteit, waar wij u bij deze graag voor uitnodigen. Aanmelden kan via deze link [link] op onze website. Wij zien uw aanmelding graag uiterlijk 29 oktober 2026 tegemoet. Wij hopen dat deze bijeenkomst in een behoefte voorziet en kijken uit naar ook uw aanwezigheid.

Advertisement

Event venue & nearby stays

Museum aan het Vrijthof, 18 Vrijthof, Maastricht, Netherlands

Tickets EUR 0.00
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Maastricht

Bombino | Muziekgieterij

Wed, 11 Nov at 07:30 pm Office: Boschstraat 5 / Visitor entrance: Richie Backfireplein 10, 6211 AS Maastricht, Netherlands

Rolf Sanchez | Muziekgieterij

Fri, 13 Nov at 07:30 pm Office: Boschstraat 5 / Visitor entrance: Richie Backfireplein 10, 6211 AS Maastricht, Netherlands

Maastricht is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.