#StayHappening
Sat, 14 Nov, 2026 at 06:00 pm UTC+01:00

Forestillingen "Med mine øyne" 14.11. Skiptvet kirke - gratis!

  • Storveien 26, Postboks 43, 1806 · Askim
Skiptvet menighet Publisher / Host Skiptvet menighet
Share
Forestillingen "Med mine \u00f8yne" 14.11. Skiptvet kirke - gratis!
Advertisement
Forestillingen «Med mine øyne» handler om hva som skjer med oss når livet gjør en u-sving og snur alt på hodet. For Heidi Halvorsen handlet det om å bli blind. Hør hva det gjorde med livet hennes i Skiptvet kirke 14. november.
Dette er den eneste forestillingene i Østfold og alle er hjertelig velkommen. Forestillingen er gratis og du må registrere deg og dine gratisbilletter her: https://event.checkin.no/231186/med-mine-oeyne-en-forestilling-om-aa-se-verden-med-blinde-oeyne-i-skiptvet-kirke
- Selv om de færreste opplever å miste synet, har alle en historie og sine ting i livet som kanskje har gjort at noe gikk tapt eller ble forandret. Jeg tror forestillingen er med på å skape et åpent rom med plass til all slags livsbagasje, sier Heidi Halvorsen som gleder seg til å spille på "hjemmebane".
Heidi kommer opprinnelig fra Båstad og er søsteren til Trygve og Skaug-brødrene. Men hun er mye mer enn det. Gjennom sang og formidling av egne tekster får vi høre hvordan det var å vokse opp og oppdage at hun hadde en funksjonsnedsettelse som en dag ble blind over natt.
Det handler ikke bare om sansetap. Alle kan lære noe av "Med mine øyne" om utenforskap, psykisk helse, ensomhet. menneskeverd, tro og nestekjærliget.
Les mer her: https://www.kirken.no/nb-NO/fellesrad/Skiptvet/forsideoppslag/med%20mine%20%C3%B8yne/
Advertisement

Event venue

Storveien 26, Postboks 43, 1806, Storveien 26, 1816 Skiptvet, Norge, Askim, Norway

Tickets
Concerts, fests, parties, meetups — all the happenings, one place.

Discover more events by tag

Ask AI if this event suits you

Keep the plans coming

More events in Askim

Pubkor

Thu, 19 Nov at 07:00 pm Askim Kulturhus

Hagle

Fri, 20 Nov at 06:00 pm Askim Kulturhus

Askim is happening.

See everything else that’s on — concerts, markets, comedy and more.