Advertisement
Vill du utveckla din fox och få dansen att kännas mer levande och musikalisk? På den här workshopen fokuserar vi på balans, kroppskontroll och accenter i musiken. Du får utmana din stabilitet, hitta nya sätt att tolka musiken och upptäcka detaljer som lyfter dansen till nästa nivå. För dig som vill fortsätta utvecklas under dagen erbjuder vi även Flowfox Avancerad under eftermiddagen.Paranmälan är inget krav då vi kommer att tillämpa framskick under dagen. Vi strävar efter jämna par och tar emot singelanmälningar i mån av plats.
Nivå: Nybörjarmedel till medel
Detta är en fortsättningskurs. Du bör ha gått minst en grundkurs och känna dig trygg med foxens grunder.
Tid 10.00-12.30
Anmäl dig här: https://www.nsdk.se/helgkurser/
Avsluta dagen med socialdans kl 18.00-21.00 till en härlig spellista med blandad foxmusik. För dig som deltar på någon av dagens workshops ingår socialdansen utan extra kostnad.
Anmälan och mer info: https://www.nsdk.se/helgkurser/
Det finns pizzeria och andra restauranger på gångavstånd. Kylskåp och mikrovågsugn finns för dig som tar med egen mat.
Varmt välkommen till en inspirerande dag fylld av fox, musikalitet och dansglädje!
📸 Foto kan komma att tas under kursen – säg gärna till fotografen så tidigt som möjligt om du inte vill vara med på bild.
📅 Se hela vårt program på: www.nsdk.se
Advertisement
Event venue
Fiskaregatan 3, 571 41 Nässjö, Sweden, Fiskaregatan 3, SE-571 41 Nässjö, Sverige, Nässjö, Sweden
Tickets