Advertisement
På denne konserten hyller SwingCompagniet som for anledningen stiller som et storband, legenden Ray Charles med et utvalg av hans mest kjente og kjære låter. Håvard Gryting er en av Norges mest brukte korister, både live og på TV, de siste 25 årene. Han har deltatt ni ganger i Melodi Grand Prix og syv ganger i Eurovision Song Contest, og har turnert med blant andre Ravi, Åge Sten Nilsen, Oslo Gospel Choir, Wenche Myhre og Kringkastingsorkesteret. Gryting har også vært å se i programmer som Beat for Beat og The Voice, og har jobbet som vokalcoach for både MGP jr. og The Voice.
Men det er i den klassiske soulen – og særlig i Ray Charles’ univers – Håvard Gryting virkelig er på hjemmebane. Her får han brukt hele sitt uttrykk og «vrengt sjela», slik sjangeren krever.
SwingCompagniet spiller variert og svingende underholdningsmusikk fra flere tidsepoker. Orkesteret beveger seg mellom dixieland, storbandmusikk og jazzballader, ispedd blues og latinamerikanske rytmer. The American Songbook står sentralt i repertoaret – men denne kvelden er det soul som gjelder.
Publikum kan glede seg til klassikere som Georgia on My Mind, I Got a Woman, A Song for You, Hit the Road Jack, Unchain My Heart – og mange flere.
Dørene åpnes kl. 19.00 // konsertstart kl. 21.00
Medvirkende musikere:
Hilda Sørum – fløyte
Tom Nilsen – altsaksofon
Dagfinn Berge – tenorsaksofon
Trond Anderssen – baryton- og altsaksofon
Rune Svåsand – trompet og flygelhorn
Odd Arne Reiertsen – trompet og flygelhorn
Sven Arne Trolsrud – trombone
Stuart Philip Paterson / Raymond Enersen – gitar
Joachim Lupnaav Johnsen – piano
Bjørn Christensen – bassgitar
Ingar Andresen – trommer
Advertisement
Event venue
Drammen kulturhus, Grønland 57, 3045 Drammen, Norge, Drammen, Norway
Tickets
Discover more events by tag
Concerts in DrammenMusic in DrammenJazz in DrammenPerforming-arts in DrammenLive-music in DrammenEntertainment in DrammenEurovision in DrammenChoir in DrammenContests in DrammenGospel in Drammen