Advertisement
DU HØRER TILNetværk for Spirituelt Orienterede Psykologer (NSOP) inviterer på Meet’n’Greet onsdag den 18/11 i Aarhus. Aftenen er for medlemmer af Netværk for Spirituelt Orienterede Psykologer og handler om at mødes, lære hinanden at kende og dele vores interesse for spiritualitet & psykologi.
Vores erfaring er, at der ikke bare er EN måde at være spirituelt interesseret psykolog, og vi i NSOP vil gerne dyrke mangfoldigheden. Kom, del din passion og mød andre i deres – der er et fællesskab til dig, og du hører til. Vi i NSOP forbereder en håndfuld refleksionsspørgsmål til at kickstarte samtalerne og så lader vi os inspirere sammen i et mere flydende uformelt format herefter.
Bemærk: Aftenen er forbeholdt medlemmer af Netværk for Spirituelt Orienterede Psykologer. Hvis du gerne vil være medlem, så kan du melde dig ind via MitDP – kontingentet er 200 kr årligt.
PRAKTISK:
Dato & tid: Onsdag den 18/11 kl. 17
Sted: Dansk Psykologforening, Åboulevarden 31, 2. sal, 8000 Aarhus C
Pris: Gratis
Forplejning: Der vil være te og kaffe
Tilmeldingslink: https://www.dp.dk/course/du-hoerer-til-404867/
Vi glæder os til en nærende og berigende aften med jer!
Med venlig hilsen
Anne, Dennis & Maria
Advertisement
Event venue
Åboulevarden 31, 2. sal, 8000 Aarhus C, Åboulevarden 31, 8000 Aarhus C, Danmark, Arhus, Denmark
Tickets