Advertisement
Lørdag 14. november kl. 13 og 15 i Lille salDe fire årstidene - En klassisk verden
Italienske Antonio Vivaldi skrev mye glad og lekende musikk, og er en av de mest berømte komponistene fra barokken.
På denne konserten får publikum høre både vokal- og instrumentalmusikk, blant annet fra ”De 4 årstidene”, som er en av de aller mest kjente komposisjonene innenfor klassisk musikk. Verket består av fire fiolinkonserter: sommer, vår, vinter og høst.
Vivaldi var både komponist og prest, men også en glimrende fiolinist. Det er ikke vanskelig å skjønne når man hører solofiolinstemmen i ”De 4 årstidene”.
På denne konserten har vi også gleden av å ha med Ungdomsblokkfløytistene Uranienborg, som vil spille musikk fra Vivaldis tid på blokkfløyter i mange størrelser.
MUSIKERE OG MEDVIRKENDE:
Eira Sjaastad Huse, sang, Gustav Rørmark, fiolin, Ole Christian Haagenrud, piano og UNGDOMSBLOKKFLØYTISTENE URANIENBORG v/Caroline Eidsten Dahl og Cristina Trulsen.
Programmet er laget i samarbeid med Eline Hjelle og Gunnar Petersen-Øverleir.
Les mer: piumosso.no
Advertisement
Event venue
Munkedamsveien 14, 0115 Oslo, Norway, Munkedamsveien 14, 0250 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets
Discover more events by tag
Concerts in OsloLive-music in OsloMusic in OsloOrchestra in OsloViolin in OsloPiano in OsloFlute in OsloKids in Oslo