Advertisement
ANUND SISJORD fyller 90 ÅR! Jubilanten opptrer i samtale med musiker Nora Taksdal, som stiller med både harding- og klassisk bratsj. Slik omtaler deltakarane seg sjølv:
Anund Sisjord fra Hjartdal (f 1936) vokste opp som en av ti søsken, i trange, men lykkelige kår. Han vil fortelle fra sitt innholdsrike liv. Seks år gammel begynte han som gjetergutt. Han arbeidet senere som bonde, lastebilsjåfør, skogsarbeider, tømmerfløter og elektriker. I 1956 deltok han i Norges første fredsbevarende styrke i Midtøsten. Siden ble han både seksbarnsfar, ordfører på Notodden, og danseløve i Seljord leikarring. Nå har han springdanset seg inn i 90-årene, og drar på tur i sin splitter nye, første el-bil.
Nora Taksdal fra Nøtterøy (f 1968) ble i 2023 (etter konsert sammen med hardingfele-mester Ottar Kåsa fra Arabygdi / Vinje) budt opp til dans av Anund. Siden har de vært sjelefrender. Nora er solobratsjist i Kringkastingsorkestret. I håp om å utvide klang-paletten, bestilte hun i 2021 en fullt utsmykket hardingbratsj: et praktstykke bygget av Ottar. - Nora har skrevet en rekke portrettintervjuer og musikkartikler, og har laget radioprogrammer og -innslag til NRK P2. Hun har selv familietilknytning til Telemark.
Arrangementet er gratis og ope for alle. Hjerteleg veldkomne!
Advertisement
Event venue
Nyveg 16, 3840 Seljord, Norway, Nyveg 16, 3840 Seljord, Norge, Notodden, Norway
Tickets