Advertisement
Hva er det som gjør Sunniva Lye Axelsens litterære univers så gjenkjennelig, urovekkende og samtidig humoristisk?Kvelden før Bjørneboefestivalen (14.-17. oktober) går av stabelen, inviterer litthøbb til vorspiel på Foajeen!
Sunniva Lye Axelsen møter forfatter og professor Nora Simonhjell til samtale, og med utgangspunkt i Lye Axelsens forfatterskap vil de utforske blant annet utenforskap og de særegne blikkene på mennesker og verden som preger bøkene hennes.
Sunniva Lye Axelsen (f. 1980) er oppvokst utenfor Kristiansand. Hun debuterte i 2011 med romanen Følge meg alle mine dager og har siden utgitt flere romaner og en novellesamling. Romanen Invictus (2022) ble nominert til Sørlandets litteraturpris. Høsten 2025 er hun aktuell med romanen Johanne den vanvittige.
Nora Simonhjell er forfatter, kritiker og professor i nordisk litteratur ved Universitetet i Agder.
Foto: Ida Holth
Inngang: vipps i døra til #40388 (valgfritt beløp)
Arrangementet inngår i Tirsdagsrekken til Litthøbb, som er muliggjort med støtte fra Cultiva
Advertisement
Event venue
Foajeen, Kongensgate 6,Kristiansand, Norway
Tickets