Advertisement
🌿🌸😋 𝟮𝟵 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝗼 𝗴𝗼𝗱𝘇. 𝟭𝟳.𝟬𝟬 zapraszamy na WARSZTATY 𝗭𝗮𝗽𝗹𝗮𝗻𝘂𝗷 𝘄𝗶𝗼𝘀𝗲𝗻𝗻𝗮̨ 𝘀́𝗻𝗶𝗮𝗱𝗮𝗻𝗶𝗼́𝘄𝗸𝗲̨, które poprowadzi Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska – szefowa Pracowni Edukacji OBUW, edukatorka, miłośniczka roślin jadalnych i gotowania!🌱 Wiosna w pudełku 🌸🥕🍓
Wiosna rozgościła się na dobre – stragany zazieleniły się, a nowalijki kuszą świeżością i kolorem. Czy w Waszych śniadaniówkach też już pojawiły się wiosenne barwy? 🌿
Zapraszamy na rodzinne spotkanie, podczas którego przyjrzymy się temu, jak zaplanować małe, codzienne „co nieco” do pracy i szkoły – tak, by było nie tylko smaczne, ale też pełne koloru i energii.
Porozmawiamy o sezonowości, o tym, co właśnie teraz smakuje najlepiej i jak wykorzystać to w prostych, zdrowych przekąskach do szkoły lub do pracy 🍽️
Wspólnie przygotujemy wiosenne smakołyki do śniadaniówki – lekkie, kolorowe i odżywcze. Takie, które dodadzą sił na cały dzień i sprawią, że przerwa na lunch stanie się wielką przyjemnością 💚
👩 Warsztaty poprowadzi 𝗠𝗮𝗿𝗶𝗮𝗻𝗻𝗮 𝗗𝗮𝗿𝘇̇𝘆𝗻𝗸𝗶𝗲𝘄𝗶𝗰𝘇-𝗪𝗼𝗷𝗰𝗶𝗲𝘀𝗸𝗮 – szefowa Pracowni Edukacji OBUW, edukatorka, miłośniczka roślin jadalnych i gotowania, blogerka kulinarna, edukatorka, twórczyni warsztatów „SezoNowość" oraz współautorka publikacji „Botaniczny od Kuchni”.
📅 29 kwietnia, godz. 17.00
📍 Aleje Ujazdowskie 4
✽ ✽ ✽
Liczba miejsc jest ograniczona.
👧👨🦳👩 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘇𝗻𝗮𝗰𝘇𝗼𝗻𝗲 𝘀𝗮̨ 𝗱𝗹𝗮 𝗼𝘀𝗼́𝗯 𝗱𝗼𝗿𝗼𝘀ł𝘆𝗰𝗵 𝘇 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰́𝗺𝗶 (od 5 roku życia). ☝️ 𝗭𝗮𝗽𝗶𝘀𝘂𝗷𝗮̨𝗰 𝘀𝗶𝗲𝗯𝗶𝗲 𝗶 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗸𝗼 – 𝗽𝗼𝗱𝗮𝗷 𝘄𝗶𝗲𝗸 𝗱𝘇𝗶𝗲𝗰𝗸𝗮.
💐 𝗝𝗮𝗸 𝘀𝗶𝗲̨ 𝘇𝗮𝗽𝗶𝘀𝗮𝗰́?
Wyślij e-mail ze zgłoszeniem chęci uczestnictwa na → 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆.𝗼𝗴𝗿𝗼𝗱@𝘂𝘄.𝗲𝗱𝘂.𝗽𝗹
W mailu zwrotnym otrzymasz potwierdzenie rezerwacji uczestnictwa i link do zapłaty.
💐 𝗭𝗴ł𝗼𝘀𝘇𝗲𝗻𝗶𝗮 𝗽𝗿𝘇𝘆𝗷𝗺𝘂𝗷𝗲𝗺𝘆 𝗱𝗼 𝟭𝟲 𝗸𝘄𝗶𝗲𝘁𝗻𝗶𝗮 𝟮𝟬𝟮𝟲 𝗿.
💐 𝗞𝗼𝘀𝘇𝘁 𝘄𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝗼́𝘄:
⏺︎ osoba dorosła: 80 PLN
⏺︎ osoba dorosła plus jedno dziecko 150 PLN (dopłata za każde kolejne dziecko 50 PLN)
💐 Każdy uczestnik otrzyma podczas warsztatów nie tylko inspiracje i wiedzę, ale też drobny upominek niespodziankę.
☘️🌸🌿💐 Serdecznie zapraszamy!
____
🌳🌷 W marcu i kwietniu Ogród i szklarnie dostępne są codziennie i w dni świąteczne w godzinach 10.00 – 18.00. Kasy są czynne do godz. 17.00. Ostatnie wejście do szklarni, godz. 17.20. W poniedziałki szklarnie są nieczynne.
____
🌳🥦🍒 APETYCZNY BOTANICZNY
W 2026 roku w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego skupimy się na roślinach jadalnych oraz szeroko rozumianej kulturze jedzenia — od uprawy i zbioru, przez praktyki kulinarne, aż po rytuały związane ze wspólnym stołem. Przyjrzymy się relacjom między roślinami a ludzkim organizmem, sposobom, w jakie natura karmi ciało, pamięć i wyobraźnię, a także temu, jak wiedza botaniczna splata się z codziennymi praktykami żywieniowymi.
Istotnym wątkiem programu będzie problem marnotrawienia żywności oraz odpowiedzialności za zasoby, z których korzystamy. Zestawimy perspektywę naukową z doświadczeniem kulturowym i artystycznym, pytając o to, jak możemy odzyskać uważność wobec jedzenia — jego pochodzenia, wartości i kruchości. Ogród stanie się przestrzenią refleksji nad stołem jako miejscem spotkania: roślin, ludzi, tradycji i współczesnych wyzwań ekologicznych.
𝗭𝗔𝗣𝗥𝗔𝗦𝗭𝗔𝗠𝗬! 🌳🥦🍒
𝗪𝘆𝗸ł𝗮𝗱𝘆 • 𝗦𝗽𝗮𝗰𝗲𝗿𝘆 • 𝗪𝗮𝗿𝘀𝘇𝘁𝗮𝘁𝘆 • 𝗡𝗼𝘄𝗲 𝗽𝘂𝗯𝗹𝗶𝗸𝗮𝗰𝗷𝗲 • 𝗔𝘁𝗿𝗮𝗸𝗰𝗷𝗲 𝗱𝗹𝗮 𝗿𝗼𝗱𝘇𝗶𝗻 • 𝗣𝗹𝗲𝗻𝗲𝗿 𝗺𝗮𝗹𝗮𝗿𝘀𝗸𝗶 • 𝗝𝗲𝘀𝗶𝗲𝗻𝗻𝘆 𝗳𝗲𝘀𝘁𝗶𝘄𝗮𝗹
PATRONAT MEDIALNY
jedynka.polskieradio.pl
Advertisement
Event Venue
Aleje Ujazdowskie 4, 00-478 Warsaw, Poland, Aleje Ujazdowskie 4, 00-583 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







![Toskania i Cinque Terre - Florencja, Siena, Piza, Lukka, San Gimignano [nocleg we Florencji]](https://cdn-ip.allevents.in/s/rs:fill:500:250/g:sm/sh:100/aHR0cHM6Ly9jZG4tYXouYWxsZXZlbnRzLmluL2V2ZW50czIvYmFubmVycy9jZTkzMWYwNDZkZDFlM2VjYjRjYjc1YjlkODlhNjcyNDk2NjZhMzczOWNlYTAwMTQ1MTQ2YjdiNWJmMzZmMTdmLXJpbWctdzEyMDAtaDYyOC1kYzYzZGNmNC1nbWlyP3Y9MTc3NTExOTI1NA.avif)



