Advertisement
(tekst på norsk)Introduksjon til Traumespor 1, en fler-punktsoppmerksom tilgang til å arbeide med traumer og dissosiasjon med kroppen og det prosedurale som hovednavigasjon.
Målgruppen: Psykomotoriske fysioterapeuter, psykologer, psykoterapeuter og andre relevante faggrupper.
Det blir gitt enkelte smaksprøver og utvalgte overskrifter på de elementer som er med i selve forløpet, blant annet liten kikk inn i kompendiet som er laget til dette første året, og også en kort beskrivelse av alle tre årene. Dette omfatter relevant, aktuel teoretisk viten i traume- og dissosiasjonsfeltet, med psykoedukative modeller og fokus på praktisk anvendelse i din terapeutiske praksis.
Undervisningen på etterutdanningen er erfarings- og opplevelsesbasert.
Hva er traumets og dissosiasjonens spor, hvordan se sportypene, få øye på kreative og andre levende spor hos personen og få en forholden-seg til de traumatiserende spor - og hvordan navigere mellom sporene. Både følge dem og øve på kunsten å være med det som skjer og samtidig ha en relevant dosering og en terapeutisk tråd.
Temaer er toleransevinduet inkludert den utvidede toleransevindumodell (Andli), den nevroaffektive kompassmodell (Dk), fasebehandlingsmodellen (internasjonal), ressursorienterte kroppsøvelser, del-arbeide. Samt hus-med-kjeller-modellen. Utviklingsperspektivet og en livsbejaelse er underliggende det meste af intervensjonsforslagene og terapeutens perspektiv og terapeutens opplevelse av å kunne navigere i et komplekst felt.
Traumespor 1 fokuserer på enkeltstående alarm og traumatisering, og de mere grundleggende ferdigheter og teorier man kan ha bruk for å se og arbeide med dette. Blant annet triggerekspedisjon, dosering, arbeide på kanten o.l.
Etter Traumespor 1 kan man gå videre på Traumespor 2 (mere kompleks traumatisering, utviklingstraumatisering) og deretter det 3.år (personlighet, temparament og personlighetslåser) samt prosessdager hen til en sertfiserings-spesialisering hvor du velger ditt fokusområde som terapeut.
Underviser; Espen Andli, Psykoterapeut og fysioterapeut, med mangeårig klinisk praksis og undervisning i fagfeltet. Han er utdannet i en bukett av kroppslige og flerfaglige tilnærminger og han kombinerer klinisk praksis og undervisning og teoriudvikling. Arbeider og underviser i egen klinikk i København, hvor han også bor. Espen er opprinnelig norsk og har undervist i Norge siden 1998 på flere måter, også vært kursleder i Norsk fysioterapiforbund ift. fysioterapi for barn og unge med psykiske vansker (2000-2013) og undervist 8-9 kull i Sporene i Kroppen etter traumer som var et spesifikt program for psykomotoriske fysioterapeuter (2013-2019).
For mere info, se hjemmeside www.espenandli.com.
Dato: Onsdag d. 3. mars 2026.
Pris: Gratis.
Tid: 19.00-20.00
Sted: Online, Zoom-link sendes ut til deltakere på forhånd, man skal være bekreftet påmeldt for deltagelse, send mail til Espen: [email protected].
Traumespor 1 - 15-dagers (5 x 3 dg.) Kull 1 i Norge starter opp med samling 1 d.28.-30. mai 2026 (Haraldsheim, Oslo).
Påmelding skjer ved mail til [email protected]
www.traumespor.com
Pluss:
Instragram
Advertisement
Event Venue
HI Oslo Haraldsheim, Haraldsheim Breakfast Room, 0587 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











