Terapia Zabawą. Po śladach okruszków do serca dziecka.

Sat, 28 Mar, 2026 at 09:30 am UTC+01:00

ul. Na Uboczu 2 lok1; Warszawa | Warsaw

Ko-relacje
Publisher/HostKo-relacje
Terapia Zabaw\u0105. Po \u015bladach okruszk\u00f3w do serca dziecka.
Advertisement
Terapia Zabawą
Po śladach okruszków do serca dziecka
[szkolenie specjalistyczne dla psychoterapeutów]
Terapia zabawą to oparta na dowodach naukowych metoda terapeutycznej pracy z dziećmi. Najbardziej naturalną aktywnością dzieci jest zabawa. Dzieci w zabawie budują poczucie bezpieczeństwa, nawiązują relacje, odkrywają swoją sprawczość. Dzieci bawiąc się zdrowieją. Jeżeli planujesz pracę z dziećmi albo już z nimi pracujesz, terapia zabawą jest bardzo dobrą drogą.
Szkolenie składa się z części teoretycznej i pracy warsztatowej: 40 godzin dydaktycznych, podzielonych na 10 bloków tematycznych. Cztery dni szkolenia obejmują zagadnienia dotyczące podstaw i pochodzenia podejścia, zastosowań terapii zabawą, komunikacji z dzieckiem w pokoju terapii zabawą, rozumienia procesu terapeutycznego.
W ramach szkolenia Uczestnicy poznają różne sposoby pracy z dzieckiem, między innymi: terapię zabawą zorientowaną na dziecko, adleriańską terapię zabawą, Gestalt Play Therapy.
1. Przedmiot szkolenia: Wstęp do terapii zabawą z częścią teoretyczną i warsztatową.
2. Dla kogo: Psychoterapeuci po ukończonym całościowym szkoleniu i w trakcie szkolenia (zakończony 2 rok szkolenia), pracujący lub chcący pracować z dziećmi.
3. Miejsca szkolenia i kontakt: Korelacje adres: Na Uboczu 2 lok1 VI klatka
Zapisy:: Kamila Kostrzewska tel. kom. +48 501023360 ; e-mail: [email protected]

4. Termin szkolenia: 28-29 marca oraz 25-26 kwietnia 2026 r.
(sobota i niedziela 9.30-18.30 z przerwą obiadową)
5. Organizator: Ko-relacje oraz Centrum Terapii Zabawą w Warszawie.
6. Koszt szkolenia: Pełny koszt obejmujący również materiały dydaktyczne wynosi 2400zł (opłata wstępna 800zł).
Pozostałą część opłaty należy wnieść do 20 marca 2026r.
7. Cel szkolenia: Zapoznanie uczestników z podstawami metody pracy terapeutycznej jaką jest terapia zabawą. Pełne kompetencje terapeuta zabawą uzyskuje po ukończeniu drugiego poziomu szkolenia (roczne Szkolenie Certyfikacyjne do uzyskania Certyfikatu Terapeuty Zabawą Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą), całościowego szkolenia w psychoterapii, terapii własnej oraz praktyki terapeutycznej w pracy z dziećmi pod superwizją.
8. Zakres szkolenia: Zorientowana na dziecko terapia zabawą rys historyczny. Rozwojowe uwarunkowania Terapii Zabawą. Modele Terapii Zabawą (Child-Centered Play Therapy, Gestalt Play Therapy, Adlerian Play Therapy). Zastosowanie niedyrektywnej i dyrektywnej terapii zabawą w problemach związanymi ze stratą i żałobą, traumą relacyjną i szokową, zaburzeniach więzi, lękami, zespołem nadpobudliwości psychoruchowej z deficytem uwagi (ADHD), spektrum autyzmu, nadużyciem emocjonalnym oraz seksualnym. Przygotowanie terapeuty oraz miejsca jego pracy.
9. Zasady przyjęcia: Kandydatka/Kandydat wypełnia Formularz zgłoszeniowy. Kandydatka/Kandydat może zostać zaproszony do krótkiej rozmowy telefonicznej. Ilość miejsc jest ograniczona (max 14 osób), decyduje kolejność zgłoszeń.
10. Identyfikacja obszarów kompetencji: Uczestnik szkolenia będzie potrafił: wykazać się wiedzą o historii terapii zabawą, wykazać się wiedzą o terapeutycznej sile i znaczeniu zabawy, wykazać się wiedzą o zasadach tworzenia warunków do zaistnienia relacji terapeutycznej w terapii zabawą, wykorzystać wiedzę o teoriach oraz fazach rozwoju dziecka, zrozumieć komunikacyjny, relacyjny i edukacyjny aspekt prowadzenia terapii zabawą.
11. Prowadzący:
Robert Kordoński
psychotraumatolog, certyfikowany psychoterapeuta EAGT, certyfikowany terapeuta zabawą PTTZ, terapeuta grupowy
https://ctz.org.pl/o-centrum.php#terapeuci
Skończyłem psychologię pozytywną na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym
w Warszawie, psychoterapię w Szkole Psychoterapii Gestalt w Warszawie, psychotraumatologię
w UBNS Varsovia, Szkołę terapii grupowej Gestalt oraz prawo na Uniwersytecie Mikołaja
Kopernika w Toruniu. Ukończyłem również Trening Komunikacji Neuroafektywnej (NAC) -
Intensywny Trening NVC (Porozumienie bez przemocy) w Szkole Empatii i Dialogu.
Jestem członkiem założycielem Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą, członkiem Polskiego
Towarzystwa Psychoterapii Gestalt oraz członkiem amerykańskiego Association for Play Therapy.
W mojej pracy terapeutycznej kieruję się zasadami terapii zabawą skoncentrowanej na dziecku
(Child-Centered Play Therapy) oraz psychoterapii Gestalt. Przestrzegam Kodeksu Etycznego
Polskiego Towarzystwa Terapii Zabawą oraz Kodeksu Etyki Polskiego Towarzystwa Psychoterapii
Gestalt. Moją pracę poddaję stałej superwizji. Doświadczenie zdobywałem pracując w Centrum
Zdrowia Psychicznego Dzieci i Młodzieży Dom na Drzewie we Wrocławiu. Teraz praktykę
prowadzę w Centrum Terapii Zabawą w Warszawie i w Instytucie Psychiatrii i Neurologii w
Warszawie (Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Oddział Dzienny).
Kamila Kostrzewska
psycholog, certyfikowany psychoterapeuta EAGT, PTPG, PRP, certyfikowany superwizor EAGT, PTPG. Założycielka Szkoły Terapii Grupowej Gestalt oraz nauczyciel w Instytucie Integralnej Psychoterapii Gestalt. Pracuje jako psychoterapeuta od 30 lat, w tym 20 lat w Poradni „Młodzieżowy Ośrodek Profialktykii i Psychoterapeii MOP”. Twórczyni i współtwórczyni programów profilaktyki i edukacji dla dzieci i młodzieży w Fundacji Bene Vobis
Advertisement

Event Venue

ul. Na Uboczu 2 lok1; Warszawa, ulica Na Uboczu 2, 02-791 Ursynów, Polska, Warsaw, Poland

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Warsaw

Ginekologia i Po\u0142o\u017cnictwo Interdyscyplinarnie VII
Sat, 28 Mar at 09:00 am Ginekologia i Położnictwo Interdyscyplinarnie VII

Centrum Dydaktyczne

CATS in Mind | CATS: o umy\u015ble | edycja UW | 2026
Sat, 28 Mar at 09:00 am CATS in Mind | CATS: o umyśle | edycja UW | 2026

Wydział Psychologii UW

Kurs Instruktora Kickboxingu | Robert Z\u0142otkowski
Sat, 28 Mar at 09:00 am Kurs Instruktora Kickboxingu | Robert Złotkowski

Aligatores Fight Club

Zgrany Wawer Trudne Gry - XLIII edycja - Stare, ale jare!
Sat, 28 Mar at 09:00 am Zgrany Wawer Trudne Gry - XLIII edycja - Stare, ale jare!

Zgrany Wawer

Konferencja dotycz\u0105ca wieloaspektowego wspierania rozwoju dziecka
Sat, 28 Mar at 09:00 am Konferencja dotycząca wieloaspektowego wspierania rozwoju dziecka

Szkoła Podstawowa nr 41 z Oddziałami Integracyjnymi

Daniele Montenegro Sensei 6 DAN Aikido Aikikai
Sat, 28 Mar at 10:00 am Daniele Montenegro Sensei 6 DAN Aikido Aikikai

ul. Herbsta 4, 02-784 Warsaw, Poland

AROMATY - targi zapach\u00f3w na MYSIEJ 3
Sat, 28 Mar at 10:00 am AROMATY - targi zapachów na MYSIEJ 3

MYSIA 3

DNI ATEIZMU 2026
Sat, 28 Mar at 10:00 am DNI ATEIZMU 2026

Hotel Gromada Centrum w Warszawie

MASTERCLASS. SALONOWY GROOMING CAVALIER KING CHARLES SPANIELA Z ALEKSANDR\u0104 KOROBKIN\u0104
Sat, 28 Mar at 10:00 am MASTERCLASS. SALONOWY GROOMING CAVALIER KING CHARLES SPANIELA Z ALEKSANDRĄ KOROBKINĄ

Dywizjonu AK Jeleń 5B, Mokotów, Poland

Bonding (Wroc\u0142aw) | 96. edycja
Sat, 28 Mar at 10:00 am Bonding (Wrocław) | 96. edycja

Warszawa, Poland

Akademia Diamentowej Macierzy 2 cykl
Sat, 28 Mar at 10:00 am Akademia Diamentowej Macierzy 2 cykl

ZdrowiejTu

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events