Advertisement
I forbindelse med Asker Kulturfestival 2026 inviterer Asker Kunstfagskole til foredrag om SoMe og synlighet ved Christian von Hanno i Kantina på Dikemark.Christian von Hanno er grunnlegger og daglig leder av kunstplattformen Atelie, som i dag representerer over 1 000 profesjonelle kunstnere fra hele landet. Gjennom Atelie jobber han for å gjøre samtidskunst mer tilgjengelig og hjelpe kunstnere med å nå ut til et større publikum.
Inspirert av sin far, kunstfotografen Lennart Olson, debuterte han som 20-åring på Høstutstillingen i 2004. Etter studier ved Einar Granum Kunstfagskole førte interessen for design ham videre til en karriere som UX- og tjenestedesigner. Siden 2020 har han satset fullt på å videreutvikle Atelie, der han nå kombinerer sine lidenskaper.
Han har jobbet med kunstformidling i digitale kanaler i mange år, og holdt seg oppdatert på mulighetene som ligger i teknologiutviklingen. De siste årene har han også tatt i bruk KI til effektivisering og utviklingsoppgaver.
I dette foredraget vil Christian dele noen av sine erfaringer rundt kunstformidling i digitale kanaler og vise konkrete verktøy og arbeidsflyter han bruker i Atelie.
-----------------------------------------------
Etter foredraget åpner kunstnerne som er en del av UNG+ Etableringsverksted sine atelierer i administrasjonsbygget på Dikemark. Atelierene er åpne til kl. 16.00.
UNG+ Etableringsverksted er et prosjekt hvor 6 nyutdannede kunstnere i etableringsfasen jobber sammen, med hverandre og veileder Janicke Schønning, mot utstilling på Kunstbiennale Vest 2026.
Arrangementet er gratis og sponset av Asker Kulturfestival.
Advertisement
Event Venue
Dikemarkveien 39, 1385 Dikemark, Norge, Dikemarkveien 39, 1385 Dikemark, Norge, Asker, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







