Onuka band (Ukraine)

Tue May 07 2024 at 08:00 pm to 10:00 pm UTC+01:00

Progresja | Warsaw

Kristina Kristina
Publisher/HostKristina Kristina
Onuka band (Ukraine)
Advertisement

ONUKA to ukraiński zespół electro-folkowy stworzony przez Natę Zhizhchenko wokalistkę multiinstrumentalistkę autorkę piosenek i Jewhena Filatova (THE MANEKEN) muzyka kompozytora producenta dźwięku i reżysera. Brzmienie ONUKI to organiczna mieszanka elektroniki aktualnej muzyki pop i ukraińskich instrumentów ludowych. ONUKA jako pierwsi przybliżyli szerokiemu gronu odbiorców bogate dziedzictwo kultury ukraińskiej w kontekście muzyki współczesnej.

Europejska trasa „ROOM” jest kontynuacją trasy po Ukrainie – prezentacja ostatniego albumu zespołu i osobna szansa dla wszystkich Ukraińców na usłyszenie i zobaczenie poza Ukrainą możliwość podzielenia się wszystkim co nagromadziło się w środku i opowiedzenia poprzez muzyka wszystko co jest w sercach Ukraińców. W najbliższym czasie ONUKA wystąpi w Warszawa Praga Berlin Kolonia Hamburg Bruksela Paryż i Monachium.

„ROOM” to czwarty album muzyczny zespołu którego każda piosenka poświęcona jest szczególnemu problemowi współczesnych Ukraińców w warunkach wojny. Żaden z Ukraińców nie zdecydował się znaleźć się w tych wydarzeniach nikt nie spodziewał się że jego życie zostanie podzielone na „przed” i „po”. Niewielu ludzi miało czas okazję i przestrzeń aby zrealizować swoje wymuszone nowe życie i przemyśleć swoje marzenia na przyszłość. Każda piosenka na płycie poświęcona jest dramatycznym emocjom i sytuacjom w jakich znaleźli się Ukraińcy.

Album zawiera 10 utworów z których dwa zostały wcześniej wydane jako single: przejmująca ballada „Dusza Ludu” i porywający afirmujący życie „PEREMOHA”. Utwór „PEREMOHA” trafił na playlistę EQUAL Global z prawie milionem subskrybentów a ONUKA została ukraińskim ambasadorem Spotify Equal demonstrując społeczną odpowiedzialność zespołu.

„Mam szczerą nadzieję i wierzę że każde słuchanie naszej muzyki przybliża nas do zwycięstwa zarówno pośrednio jak i dosłownie ponieważ muzyka jednoczy muzyka leczy muzyka ratuje muzyka przekazuje i muzyka wygrywa”. — Nata Zhizhchenko jako ambasadorka Spotify Equal.


Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Progresja, Fort Wola 22, 01-258 Warszawa, Польша, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Warsaw

Szkolenie\/warsztaty Amazon Ads Reklama PPC - dla sprzedawc\u00f3w - STACJONARNIE
Wed May 08 2024 at 09:00 am Szkolenie/warsztaty Amazon Ads Reklama PPC - dla sprzedawców - STACJONARNIE

North Gate NetAnaliza Łukasz Koronczok

The Kills: God Games Tour
Wed May 08 2024 The Kills: God Games Tour

Klub Stodoła

Riot V | Mean Streets Tour 2024
Wed May 08 2024 Riot V | Mean Streets Tour 2024

Hydrozagadka

Strawberry Guy
Wed May 08 2024 Strawberry Guy

Voodoo Club

13th Warsaw Kizomba Festival (WKF 2024)
Thu May 09 2024 at 09:00 am 13th Warsaw Kizomba Festival (WKF 2024)

Novotel Warszawa Airport

Warsaw Collegiate Shag Festival 2024
Thu May 09 2024 at 01:00 pm Warsaw Collegiate Shag Festival 2024

Warszawa

Warsaw is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Warsaw Events