Advertisement
Bryan Cranston (Breaking Bad) och Marianne Jean-Baptiste (Hemligheter och lögner) gör huvudrollerna i denna femstjärnigt hyllade uppsättning av Arthur Millers klassiska pjäs. Biljetterna till Wyndham Theatre i West End har under vintern varit de dyraste och mest eftertraktade i hela London. Nu kommer pjäsen på bio.BILJETTER: bioroy.se/program/national-theatre-all-my-sons
OM FÖRESTÄLLNINGEN
Inspelad live på West Ends Wyndham’s Theatre och i regi av den visionäre Ivo van Hove (A View from the Bridge). I övriga roller ser vi Paapa Essiedu (I May Destroy You), Tom Glynn-Carney (House of the Dragon) och Hayley Squires (I, Daniel Blake).
Vi följer en familj, mitt i centrum av den amerikanska drömmen. När kriget ger Joe stora ekonomiska vinster sker det till ett högt pris: hans affärspartner åtalas för kriminella affärer och hans äldste son försvinner i strid. Kommer freden att ge sinnesro, eller tvingas han konfronteras med konsekvenserna av sina handlingar?
Presscitat:
★★★★★ ‘The stars of a dream cast align’ - Guardian
★★★★★ ‘Stupendously well-acted’ - Financial Times
★★★★★ ‘Bryan Cranston is magnetic in this masterful staging’ - Independant
MAT & DRYCK TILL FILMEN?
På Roys balkong, där vi har små bord mellan sätena, kan du fram till två dagar innan köpa till en delilåda med din biljett som hämtas i kassan innan visningen. Lite ost, chark eller veganskt plock. Till det kan du köpa lokalbryggd folköl, läsk, lemonader och mineralvatten på plats. På parketten säljer vi enbart ordinarie biljetter. Frågor om deli till [email protected].
I vårt ordinarie sortiment utan förbeställning hittar du utöver popcorn, godis, kylda drycker, kaffe och kakor matigare alternativ för den småhungrige: bagels, små deliburkar med ost, korv och oliver och utbytbara gästspel på menyn.
BILJETTER via länken till hemsidan eller direkt i kassan på Bio Roy på Avenyn 45 och hos Pusterviks biljetter vid Järntorget
Advertisement
Event Venue
Bio Roy, 45 Kungsportsavenyen,Gothenburg, Sweden
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











