Lučenec – Cestou necestou – Camperom po južnom pobreží Európy – Bali “A oplatí sa tam ešte chodiť?”

Thu, 23 Apr, 2026 at 06:00 pm UTC+02:00

Tančiareň a pivovar Franz | Pásztó

OZ Cestou necestou
Publisher/HostOZ Cestou necestou
Lu\u010denec \u2013 Cestou necestou \u2013 Camperom po ju\u017enom pobre\u017e\u00ed Eur\u00f3py \u2013 Bali \u201cA oplat\u00ed sa tam e\u0161te chodi\u0165?\u201d
Advertisement
Pozývame vás na cestovateľský večer, v ktorom vám predstavíme dve cesty z úplne rozličných svetov. V tej prvej vás Nika s Nanou vezmú splniť si detský sen o obytnej dodávke na cestu po pobreží Južnej Európy. V druhej si s nimi zas odpoviete na otázky, či sa ešte stále oplatí chodiť na Bali a prečo?!
Viac info a vstupenky: https://cestounecestou.sk/podujatie/lucenec-cestou-necestou-camperom-po-juznom-pobrezi-europy-bali-a-oplati-sa-tam-este-chodit/
---
18:00 Katarína Nana Naništová a Nikola Kökényová – Camperom po južnom pobreží Európy
Nika a Nana si splnili detský sen o obytnej dodávke. Zbalili si pár vecí, zaváraniny a mačku, a na takmer 5 mesiacov sa stali nomádkami v pravom slova zmysle. To ešte netušili, že ich prvú veľkú cestu na obytnej dodávke preverí najhoršia a najdaždivejšia zima v južnej Európe za posledných 10 rokov.
Najviac ich spomalila krása národného parku Cabo de Gata vo východnom kúte Andalúzie, najmenej času strávili v preslávených veľkomestách ako Valencia a Barcelona. Prídu vám porozprávať o kráse španielskeho Costa de la Luz, portugalského Algarve, pobrežných turistikách a maurskej histórii, ale aj o fungovaní a živote v obytnej dodávke s mačkou na palub(ovk)e.
Príďte sa inšpirovať cestou, ktorú môžete pri troche času a odvahy podniknúť aj vy. Neverili by ste, že aj Európa ponúka také skvelé dobrodružstvá!
---
19:30 Katarína Naništová a Nikola Kökényová – Bali “A oplatí sa tam ešte chodiť?”
“Oplatí sa ešte chodiť na Bali?” – opýtali sme sa jedna druhej pred našou treťou cestou sem. A pýtajú sa nás to všetci. Miestna kultúra, náboženstvo a rituály, aké ponúka Mama Bali nenájdete nikde inde na svete. V našej prednáške vás nezoberieme len na pekné miesta, ktoré stojí za to vidieť, ale najmä do tradičného života miestnych, ktorí dodnes dodržiavajú tradície a oslavujú svojich bohov v priemere každý druhý deň (počítali sme).
Ako sa dostal hinduizmus na malý ostrov najväčšej moslimskej krajiny sveta? Koľko dní trvajú rituály spojené s oslavou Nového roka, ktorý je každý rok inokedy a nikdy nie vtedy, keď u nás? A aký rok vlastne Balijci nedávno oslávili? Čo sa skrýva za každodennými obetinami a rodinnými oltármi? Prečo sa pred manželstvom brúsia zuby? Čo ak sa Bali nazýva Ostrovom Bohov oprávnene?
Pozriete sa naň s nami v 3 uhloch pohľadu – ako turisti, študenti indonézskeho jazyka (ktorými sa aj sami môžete stať a my vám prezradíme ako) aj ako digitálni nomádi, ktorí si na Bali urobia svoju dočasnú kanceláriu.
----
Predpredaj končí hodinu pred začiatkom podujatia. Cena v predpredaji je 10 eur za obe prednášky.
Ďalšie vstupenky budú dostupné na mieste za 12€.

Viac info a vstupenky: https://cestounecestou.sk/podujatie/lucenec-cestou-necestou-camperom-po-juznom-pobrezi-europy-bali-a-oplati-sa-tam-este-chodit/
Advertisement

Event Venue

Tančiareň a pivovar Franz, Martina Rázusa 87/11,Lučenec, Pásztó, Hungary

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Discover more events by tags:

Travelling in Pásztó

Ask AI if this event suits you:

More Events in Pásztó

Sl\u00e1vne lu\u010densk\u00e9 kaviarne - v\u00fdstava
Thu, 23 Apr at 05:00 pm Slávne lučenské kaviarne - výstava

Radnica Lučenec - Mestské múzeum Lučenec

Lu\u010denec bez vody, pravda alebo fikcia?
Fri, 24 Apr at 04:00 pm Lučenec bez vody, pravda alebo fikcia?

Galéria Lučenec

Benefity medicin\u00e1lnych h\u00fab a ich vyu\u017eitie
Fri, 24 Apr at 04:30 pm Benefity medicinálnych húb a ich využitie

Ulica J. Kármana 2/2, 984 01 Lučenec, Slovakia

Munkakutya-vizsga (BH,IGP,IFH szinten)
Sat, 25 Apr at 07:00 am Munkakutya-vizsga (BH,IGP,IFH szinten)

Cserhát Különleges Mentőcsoport

M\u00e1trai tavak 3. t\u00fara
Sat, 25 Apr at 08:50 am Mátrai tavak 3. túra

Gyöngyös autóbusz-állomás

I. Gy\u00f6ngy\u00f6si \u00c1sv\u00e1ny- \u00e9s \u00c9kszerb\u00f6rze
Sat, 25 Apr at 09:30 am I. Gyöngyösi Ásvány- és Ékszerbörze

Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Károly Róbert Campus

M\u00e1tra Ring
Sat, 25 Apr at 10:00 am Mátra Ring

Mátrafüred

Pásztó is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Pásztó Events