Leprous "Exclusive Bilateral 10th Anniversary Show" + goście / 26 XI 2021 / Warszawa

Fri Nov 26 2021 at 06:30 pm to 11:00 pm

Progresja | Warsaw

Knock Out Productions
Publisher/HostKnock Out Productions
Leprous "Exclusive Bilateral 10th Anniversary Show" + go\u015bcie \/ 26 XI 2021 \/ Warszawa
Advertisement
? 18:30 - Drzwi
? 19:00-19:35 - A.A. Williams
? 20:00-20:50 - Tides From Nebula
? 21:20-... - LEPROUS
---
[ENG ?]
?? Leprous przyleci do Polski 26 listopada na wyjątkowy koncert z okazji 10-lecia albumu “Bilateral”!
Norwegowie zaprezentują się u nas na ekskluzywnym koncercie, w ramach dziesiątej rocznicy premiery swojego drugiego studyjnego wydawnictwa. Set złożony ze wszystkich utworów “Bilateral” oraz innych kompozycji Leprous usłyszmy już 26 listopada 2021 roku w warszawskim klubie Progresja.
Gościem specjalnym zespołu będzie polskie instrumentalne trio Tides From Nebula, a w roli supportu wystąpi brytyjska artystka A.A. Williams.
“Bilateral” ukazało się 22 sierpnia 2011 roku nakładem Magic Art Publishing, a jego okładkę zaprojektował amerykański surrealistyczny malarz Jeff Jordan.
Pierwsza pula biletów na „Exclusive Bilateral 10th Anniversary Show” została wyprzedana ‼️
?? Leprous will perform an exclusive show in Poland to celebrate the 10th release annniversary of their album 'Bilateral'.
With the company of their special guest - polish instrumental trio Tides From Nebula and A.A. Williams as a support, they'll play on the 26th of November 2021 in Klub Progresja, Warsaw.
Bilety dostępne na: | Tickets are available at:
? https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
Przypominamy! ♻️ Nie musisz drukować biletu - przy wejściu na koncert możesz okazać kod kreskowy na ekranie telefonu.
--
[PL] Uwaga! ! ⚠ Kupując bilet od osób umieszczających oferty na nieautoryzowanych stronach (Viagogo, Ticketswap, Allegro, OLX czy Facebook), ryzykujesz nabycie fałszywej wejściówki, która uniemożliwia wejście na koncert. Prosimy o kupowanie biletów wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży, tj. knockoutmusicstore.pl oraz ebilet.pl!
[ENG] Attention! ⚠ Buying tickets through unauthroized platforms (Viagogo, Ticketswap, etc.) is a risk of buying false tickets which will not let You participate in our shows. The only authorised ticket stores are knockoutmusicstore.pl and ebilet.pl!
--
? LEPROUS (Norwegia) progmetal:
Norweski Leprous to zespół kapitalnych muzyków, którzy tworzą najwyższej jakości progmetal. Wcześniej zaś dali się poznać, chociażby z wielokrotnego wspomagania w studiu i na scenie swojego sławnego rodaka Ihsahna (Emperor).
Leprous powstał w 2001 roku w malowniczym regionie Telemark. Od początku działalności o muzycznym obliczu grupy decydują świetny wokalista Einar Solberg i gitarzysta Tor Oddmund Suhrke. Od 2014 roku wspiera ich Baard Kolstad prawdziwy mistrz perkusji, znany z Borknagar, czy ze współpracy z Gaahlem. Muzycy kapeli to wybitni spece w swoim fachu, niesamowicie osłuchani w różnych gatunkach, więc nic dziwnego, że progmetalowy rdzeń utworów Leprous dość często wzbogacany jest o alternatywny i progresywny rock, pop, wstawki symfoniczne, smyczkowe, czy elektroniczne. Pewne jest, że meloman o otwartym umyśle, nie będzie się nudzić, słuchając dyskografii Norwegów. A ta w 2021 roku powiększyła się o siódmy album "Aphelion". Nagrany z wykorzystaniem smyczków i… orkiestry dętej.
▶ https://www.leprous.net/
▶ https://www.facebook.com/leprousband

? TIDES FROM NEBULA (Polska) post rock, rock progresywny:
Od 2008 roku historie dźwiękami pochodzącymi ze światów rocka, prog rocka i post rocka pisze warszawska Tides From Nebula. Przez lata za pisanie i odgrywanie tych historii odpowiadali Adam Waleszyński (gitara), Maciej Karbowski (gitara, instrumenty klawiszowe), Przemek Węgłowski (gitara basowa) i Tomasz Stołowski (perkusja). Od 2019 roku w kapeli nie ma Adama i funkcjonuje ona jako trio.
Jeśli podczas słuchania muzyki TFN myślicie o kosmicznych bezkresach albo pięknych pejzażach z morzami i oceanami w tle, skojarzenia te są jak najbardziej na miejscu, bo muzyków warszawskiej kapeli to między innymi interesuje. Zespół miał okazję koncertować za granicą, a w Polsce pracować z samym Zbigniewem Preisnerem, który produkował drugi album "Earthshine". Wydana w 2019 roku płyta "From Voodoo To Zen" spodobała się bardzo, a na liście OLIS dotarła aż do miejsca trzeciego. Jak widać, dźwiękowym film tworzony przez Tides From Nebula ma wciąż pokaźną widownię.
▶ http://tidesfromnebula.com/
▶ https://www.facebook.com/tidesfromnebulaofficial

? A.A. WILLIAMS (Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal:
Angielka, która przyznaje, że kocha w muzyce to, co głośne i mroczne. Dała się już poznać polskiej publiczności jako suport The Sisters Of Mercy i Cult Of Luna. A.A. Williams porównuje się do Chelsea Wolfe, Emmy Ruth Rundle, Louise Lemon, aczkolwiek ma już ona swój charakterystyczny styl.
Pojawiła się w 2018 roku. Potem był kontrakt z Holy Roar Records, występ na prestiżowym festiwalu Roadburn oraz imienna debiutancka EP-ka (2019), która ugruntowała opinię o A.A. Williams, jako o jednej z najciekawszych niezależnych artystek. Brytyjka porusza się w melancholijnym mroku o odcieniach folku, ambientu, muzyki klasycznej i alternatywnego metalu i post metalu spod znaku na przykład Amenra, czy wspomnianych Cult Of Luna. Muzycy COL, Johannes Persson i Fredrik Kihlberg, są gośćmi na pełnowymiarowym debiucie A.A. Williams "Forever Blue" (2020). Pandemiczny czas artystka o hipnotyzującym, niskim głosie umiliła sobie i fanom zestawem coverów "Songs from Isolation" (2021; utwory m.in. Nicka Cave'a, Pixies, Deftones, Radiohead). Przygotowała też z udziałem 10-osobowej sekcji smyczkowej EP-kę "arco" z na nowo zaaranżowanymi piosenkami z pierwszej małej płytki.
▶ https://www.aawilliamsmusic.com
▶ https://www.facebook.com/aawilliamsmusic/


Wystąpią:
LEPROUS (Norwegia) progmetal
+
Tides From Nebula (Polska) post rock, rock progresywny
A.A. Williams (Wielka Brytania) dark folk, ambient, metal
Kiedy: 26 listopada (piątek) 2021
Gdzie: Warszawa @ Progresja, ul. Fort Wola 22
Bilety: od 119 zł – przedsprzedaż, 140 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions
Bilety dostępne na: | Tickets are available at:
?️ https://knockoutmusicstore.pl (druki kolekcjonerskie)
?️ https://ebilet.pl

Zaprasza
Knock Out Productions
http://www.knockoutprod.net
https://www.facebook.com/productions.knock.out
https://www.instagram.com/knockoutprod
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Progresja, ul. Fort Wola 22, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: