Leefbare Stad: The Feminine City i.s.m. SAAMO, Endeavour en BRAVE MOVE (SIG)

Tue, 31 Mar, 2026 at 08:00 pm UTC+02:00

Turnhoutsebaan 288, 2140 Antwerpen, België | Antwerp

De Roma
Publisher/HostDe Roma
Leefbare Stad: The Feminine City i.s.m. SAAMO, Endeavour en BRAVE MOVE (SIG)
Advertisement
>>> LEEFBARE STAD: THE FEMININE CITY I.S.M. SAAMO, ENDEAVOUR EN BRAVE MOVE
Een leefbare stad is een stad waar ook 𝘃𝗿𝗼𝘂𝘄𝗲𝗻 zich thuis voelen. Doorheen de tijd werden ruimtes in de stad vaak vanuit een witte, mannelijke blik bepaald. De noden of beleving van vrouwen en andere gemarginaliseerde groepen – zoals mensen uit de LGBTQIA+ gemeenschap, mensen met een beperking, mensen met een migratie-achtergrond, daklozen – kregen daardoor minder aandacht. Die eenzijdige blik werkt vandaag nog steeds door in onze straten, pleinen en gebouwen.
Maar wat als we steden zouden ontwerpen vanuit 𝘇𝗼𝗿𝗴, 𝗻𝗮𝗯𝗶𝗷𝗵𝗲𝗶𝗱, 𝗼𝗻𝘁𝗺𝗼𝗲𝘁𝗶𝗻𝗴 𝗲𝗻 𝗴𝗲𝗱𝗲𝗲𝗹𝗱𝗲 𝘃𝗲𝗿𝗮𝗻𝘁𝘄𝗼𝗼𝗿𝗱𝗲𝗹𝗶𝗷𝗸𝗵𝗲𝗶𝗱? Wat valt dan op in de ervaringen van vrouwen die dagelijks door de stad bewegen, of die bepaalde buurten net vermijden? En waarom is hun blik niet alleen relevant voor vrouwen, maar voor iedereen?
In de vierde editie van de reeks Leefbare Stad gaat Spreken is Goud op zoek naar antwoorden op deze vragen, samen met 𝗦𝗔𝗔𝗠𝗢 𝗲𝗻 𝗘𝗻𝗱𝗲𝗮𝘃𝗼𝘂𝗿, die in 2022 het project 𝗧𝗵𝗲 𝗙𝗲𝗺𝗶𝗻𝗶𝗻𝗲 𝗖𝗶𝘁𝘆 opstartten. Uit gesprekken met buurtbewoners en een diverse groep vrouwelijke vrijwilligers ontstond niet alleen inzicht, maar ook verandering. Samen creëerden zij 'Onze Tuin': geen standaardontwerp, maar een ontmoetingsplek voor en door vrouwen in de leestuin van Bibliotheek Permeke, gebouwd op hun verhalen en ervaringen.
De vrouwen van ‘Onze Tuin’ vertellen over dit onderzoek dat ze samen uitvoerden. De coördinatoren van The Feminine City, 𝗕𝗮𝗯𝗲𝘁𝘁𝗲 𝗪𝘆𝗰𝗸𝗮𝗲𝗿𝘁 van SAAMO en 𝗞𝗮𝗿𝗼𝗹𝗶𝗲𝗻 𝗕𝗼𝗴𝗮𝗲𝗿𝘁𝘀 van Endeavour stellen de resultaten van dit project voor en gaan in gesprek met de initiatiefnemers van 𝗕𝗥𝗔𝗩𝗘 𝗠𝗢𝗩𝗘, die recent vanuit een gelijkaardige inspiratie een sportwerking voor meisjes en jonge vrouwen opstartten in de Stuivenbergsite.
𝗔𝗻𝗼𝘂𝗸 𝗧𝗼𝗿𝗯𝗲𝘆𝗻𝘀, hoofdredacteur bij Stampmedia, modereert.
>>> TICKETS
€5 – deroma.be/nl/event/leefbare-stad-the-feminine-city
>>> SIG – Spreken is Goud
Meer info – deroma.be/nl/spreken-is-goud
>>> PRAKTISCH
Adres: Turnhoutsebaan 288, 2140 Borgerhout
Deuren open 19:15
Bereikbaarheid: deroma.be/bereikbaarheid
Advertisement

Event Venue

Turnhoutsebaan 288, 2140 Antwerpen, België, Turnhoutsebaan 288, 2140 Antwerpen, België, Antwerp, Belgium

Tickets

Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Antwerp

YAKTAK in Antwerpen
Mon, 30 Mar at 08:00 pm YAKTAK in Antwerpen

Kavka Zappa

Apokalypso @ De Muze
Mon, 30 Mar at 09:00 pm Apokalypso @ De Muze

Melkmarkt 15, 2000 Antwerp, Belgium

Sandra Bekkari | Ongehoord! Lang Leve(n) Gezond | Merksem
Tue, 31 Mar at 08:15 pm Sandra Bekkari | Ongehoord! Lang Leve(n) Gezond | Merksem

Bibliotheek Park

Rewind TD
Tue, 31 Mar at 11:00 pm Rewind TD

Red & Blue

Start to Zumba Lente 2026
Wed, 01 Apr at 09:30 am Start to Zumba Lente 2026

HET NIEUWE ROOI

KIESWEEK 2026 | THEATERPLEIN
Wed, 01 Apr at 12:30 pm KIESWEEK 2026 | THEATERPLEIN

Theaterplein, 2000 Antwerpen, België

CoderDojo in Studio Bibber: 1 april 2026
Wed, 01 Apr at 02:00 pm CoderDojo in Studio Bibber: 1 april 2026

Studio Bibber (@bib De Poort)

CMAT in Antwerpen
Wed, 01 Apr at 07:00 pm CMAT in Antwerpen

De Roma

Antwerp is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Antwerp Events