Advertisement
Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” zaprasza na niezwykły koncert w języku migowym w wykonaniu Seeing Voices Choir pod dyrekcją Anny Wojtas-Rduch. 🤗 "Między ciszą a światłem - Słowo, które daje życie” to wyjątkowe wydarzenie, w którym najpiękniejsze cytaty z Biblii ożywają poprzez muzykę i polski język migowy. 📅 Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 22 marca 2026 o godzinie 17:00 w Cieszyńskim Ośrodku Kultury "Dom Narodowy".MIĘDZY CISZĄ A ŚWIATŁEM - SŁOWO, KTÓRE DAJE ŻYCIE
koncert w języku migowym w wykonaniu Seeing Voices Choir
📅 niedziela, 22 marca 2026 r.
🕔 godz. 17:00
📌 Cieszyński Ośrodek Kultury "Dom Narodowy", Rynek 12
🎟️ Bilety: 30 zł dostępne w kasie COK Dom Narodowy w godzinach jej otwarcia oraz online: https://tinyurl.com/cokbilety
W świecie pełnym pośpiechu zatrzymamy się na chwilę, by pozwolić Słowu wybrzmieć inaczej - poprzez ruch dłoni, obraz i dźwięk. Zapraszamy do doświadczenia koncertu, który nie tylko się słyszy, ale także widzi i czuje. Muzyka, stworzona specjalnie na potrzeby Seeing Voices Choir, który śpiewa w języku migowym z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi sztucznej inteligencji, staje się artystyczną innowacją - mostem między tradycją a współczesnością.
SEEING VOICES CHOIR
powstał w 2024 roku. Zespół tworzą pasjonaci języka migowego i muzyki. Większość chórzystów wraz z dyrygentką od 2016 r. tworzy również "Niemy" Chór Uniwersytetu Śląskiego, który brał udział w licznych eventach organizowanych na rzecz osób z niepełnosprawnościami, wydarzeniach - spektaklach, koncertach mi.in. z orkiestrą symfoniczną Artis. W maju 2025 roku Seeing Voices Choir wystąpił jako gość specjalny podczas jednego z największych festiwali chóralnych w Polsce - Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat, prezentując repertuar we współpracy z chórem wokalnym Silesian Chamber Choir Ad Libitum. W czerwcu 2025 r. podczas Święta Trzech Braci soliści Seeing Voices Choir wystąpili na cieszyńskim rynku razem z zespołem TABU.
Celem zespołu jest propagowanie utworów muzycznych w języku migowym, udostępnianie ich dla osób słabosłyszących i Głuchych, integrowanie środowiska słyszących i Głuchych, nauczenie języka migowego oraz krzewienie wiedzy na temat kultury Głuchych. Zespół chórzystów wraz z dyrygentką tworzą unikatową przestrzeń - Deaf Music. Kierowniczką i dyrygentką chóru jest Anna Wojtas-Rduch.
ANNA WOJTAS-RDUCH
doktor nauk społecznych na Wydziale Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Surdopedagog, tłumaczka języka migowego, dyrygentka Seeing Voices Choir (od 2024) działającego przy Cieszyńskim Ośrodku Kultury, oraz „Niemego” Chóru Uniwersytetu Śląskiego (od 2016), propagatorka dostępności dla osób z niepełnosprawnościami, w szczególności dostępności dla osób słabosłyszących i Głuchych. Autorka zapisu języka migowego w nutach. Absolwentka Uniwersytetu Śląskiego, studia doktoranckie ukończyła na Akademii Pedagogiki Specjalnej. Zainteresowania naukowo-badawcze: język migowy, przestrzeń edukacyjna, edukacja integracyjna, muzykoterapia, kultura dostępna, pedagogika zabawy z elementami komunikacji alternatywnej.
Advertisement
Event Venue
Rynek 12, 43-400 Cieszyn, Poland, ulica Mennicza 12, 43-400 Cieszyn, Polska, Frydek-mistek, Czech Republic
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











