Koncert: Nadishana|Somos

Sun Mar 13 2022 at 08:00 pm

BARdzo bardzo | Warsaw

BARdzo bardzo
Publisher/HostBARdzo bardzo
Koncert: Nadishana|Somos
Advertisement
[post-ethno, handpan prog, world fusion]
Nowy projekt Nadishany to duet world music oparty na unikalnym koncepcie. W nietypowy i nowatorski sposób odkrywa i eksploruje możliwości dętych drewnianych instrumentów etnicznych oraz melodyki wykonanego z metalu instrumentu perkusyjnego, splata flety i handpany z elektroniką i skonstruowaną w autorski sposób perkusją.
Koncert duetu to zanurzenie się w magicznych dźwiękach dawnych i współczesnych instrumentów alikwotowych (kalyuka, khomus, kaval, handpany) umieszczonych w świeżym i zaskakującym kontekście nieparzystych rytmów i niecodziennych progresji. Tych dwóch wyjątkowych, wszechstronnych muzyków tworzy na scenie brzmienie pełnego bandu, robiąc to w czasie rzeczywistym - nie korzystając z loopowania czy playbacków.

Nadishana - to multiinstrumentalista, kompozytor i projektant eksperymentalnych instrumentów muzycznych. Jest innowatorem w dziedzinie współczesnej muzyki etnicznej i jednym z muzyków kształtujących i rozwijających kulturę melodycznej perkusji (handpan, rav).
Péter Somos :
Absolwent Uniwersytetu Muzycznego Codarts w Rotterdamie z wyróżnieniem. W swojej karierze nagrywał/występował min. z Casey Benjamin, Mahesh Vinayakram, Judy Niemack, Besh o droM, Krzysztof Scieranski.
Grał również na festiwalach takich jak Sziget (HU), Exit (SR), WOMADelaide (AUS), Meskie Granie, Jamboree, Opener' (PL), Sudtirol Jazz (IT), JodhpurRIFF, Kolkata Jazz (IN), Shanghai World Music ( CN), Jeju World Music (KR) itp.
Video -

Promo video -

bilety:
40 przedsprzedaż
50 dniu koncertu

Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

BARdzo bardzo, ul. Nowogrodzka 11, 00-513 Warsaw, Poland, Warsaw, Poland

Tickets

Sharing is Caring: