Advertisement
Chodźcie na krótkie metraże do Kina Elektronik! 🎥Jak często zdarza ci się oglądać krótkie metraże w kinie? To filmy-petardy, które potrzebują tylko kilkunastu minut, by dotrzeć do widza i zapaść na długo w jego pamięci. Prawie niedostępne w tradycyjnej dystrybucji kinowej, możliwe do obejrzenia głównie w programach festiwali. Chcemy to zmienić!
Co miesiąc na warszawskim Żoliborzu, w kultowym kinie Elektronik, organizujemy seanse krótkich metraży w cyklu „Idzie nowe! Pokazy filmów studenckich”.
Już dzisiaj zapraszamy na pierwszy z nich:
📆 czwartek 13 lutego o godzinie 19:15
🇺🇦 Z okazji trzeciej rocznicy pełnoskalowej agresji rosyjskiej na Ukrainę pokażemy filmy studentów i studentek Warszawskiej Szkoły Filmowej, które opowiadają o toczącej się wciąż za naszą wschodnią granicą wojnie. W rozmowie po seansie wezmą udział twórcy i twórczynie – w większości ukraińscy studenci i studentki, uczący się w naszej szkole.
Spotkanie poprowadzi Artur Zaborski, ceniony dziennikarz filmowy, od lat współpracujący Warszawską Szkołą Filmową.
Filmy w bloku:
🔵 „Metaliczny posmak”, reż. Ivan Krupenikov
Nastolatek ukrywa się z chorą matką w piwnicy. Musi jednak zdobyć wodę i pożywienie, co wiąże się z opuszczeniem bezpiecznego miejsca. By ocalić najbliższą osobę, ryzykuje spotkanie z tym, czego się najbardziej boi.
🟡 „Podorozhnyk”, reż. Maryna Suslovets
Ukraińskie miasteczko, w którym mieszka młody Vania, zostaje zajęte przez rosyjskie wojska. Okupant zabija rodziców chłopca, a jego, wraz z grupą innych dzieci, chce wywieźć do Rosji. Vania ratuje się ucieczką, w trakcie której spotyka osieroconą dziewczynkę Zlatę. Dzieciaki ukrywają się w opuszczonym domu i próbują przetrwać w okupowanym mieście.
🔵 „To ja”, reż. Anastasiia Suslovets
Taras, rozwiedziony pacyfista, po wybuchu pełnoskalowej wojny ukrywa się na wsi. Gdy była żona przywiezie mu jego kilkuletnią córkę, szukając dla niej bezpiecznego schronienia, przetrwanie wojny nabierze dla mężczyzny nowego znaczenia.
🟡 „Moja”, reż. Kaja Sajdak
Elżbieta, 70-letnia zamożna Polka, odmawia pomocy swojej ukraińskiej gospodyni Oksanie. Gdy ta wskutek konfliktu znika nocą bez słowa, Elżbieta wyrusza na jej poszukiwania. Podróż odkrywa przed nią losy ukraińskich uchodźców wojennych przybyłych do Polski.
W spotkaniu weźmie udział reżyser i reżyserki filmów, a także współscenarzystka filmu „Moja”, Anna Maksymenko.
🎟 Odbierz bezpłatną wejściówkę w kasie kina.
Do zobaczenia w Elektroniku!
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Kino Elektronik, Ul. Generała Zajączka 7,Warsaw, Poland