Advertisement
Henrik Wallgren & Brännö Allstars, Driftwood Company och amerikanska singsongwriter duon Will Orchard och Jess Kerber ger sig ut på höstturne igen! Fredag 3 oktober sladdar Den magiska drömbussen in på Skeppet i Göteborg för en oförglömlig kväll.
Henrik Wallgren kallas allt oftare för Göteborgs Cornelis, just nu kompas han av tre av Sveriges bästa jazzmusiker; Christian Jormin, Lade Källfelt och Eva Kruse.
Förra året kom hyllade plattan Västerhus med låtar om Californien och Leila K.
Driftwood Company slog igenom stort med soundtracket till äventyrsdokumentären The Windwagon project och står stadigt i den amerikanska/småländska countrymyllan. Ett äkta kultband som skaffat så många barn att de sällan har tid att dra på turné längre.
Will Orchard & Jess Kerber är äntligen tillbaka i Sverige och det kommer bli en magisk kväll där vägen är målet!
Köp biljetter här:
https://billetto.se/e/henrik-wallgren-branno-allstars-support-will-orchard-jess-kerber-us-biljetter-1513715
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Majorna Gbg, Gothenburg, Sweden