Advertisement
Landa i mjukhet på Stenaberga Gård, Österlenwww.stenaberga.se/retreats
Längtar du efter återhämtning, nystart, vara ute i underbar natur, göra övningar som gör dig både avslappnad och glad?
Då är det här retreatet rätt för dig.
Under 5 dagar på vackra Österlen utforskar vi hur röstens vibrationer kan hjälpa nervsystemet att släppa stress och återfinna större balans.
Rösten är ett fantastiskt redskap för att hitta lugnet och glädjen.
Genom andning, toning, och sång väcker vi kroppens egen läkande kraft. Du behöver inte kunna sjunga - rösten finns inom oss alla som redskap att hitta lugn, glädje och en närmare kontakt med dig själv.
Det är kravlöst och roligt.
Vi arbetar i en trygg grupp på max 8 personer.
Det är många som har visat intresse så om du vill säkra en plats så mejla mig på: [email protected]. Där kan du även ställa frågor.
Läs mer om retreatet på stenaberga.se/retreats
Jag ser så mycket fram emot dessa dagar tillsammans.
VARMT VÄLKOMMEN
Jag heter Petra Kvist och driver Stenaberga Gård på Österlen.
Jag håller de flesta kurser och retreater här. Jag är utbildad dramapedagog, andningspedagog, holiröstlärare och har undervisat sångare i scenframställning i 20 år. Jag har sjungit i hela mitt liv och under många år frilansade jag i olika musikföreställningar.
I tonåren fick jag problem med min sköldkörtel. Hashimotos. På den tiden var det inte så vanligt så ingen förstod vad det var för fel. Jag mådde dåligt i många år och blev bara sämre och sämre. Jag fortsatte dock att sjunga så mycket jag orkade. Inte förrän efter 14 år fick jag diagnos och hjälp. Det var långt senare som jag förstod hur mycket rösten hade hjälpt mig. Den är en fantastisk resurs för att balansera nervsystemet och skapa den jordmån som behövs för att skapa läkning och harmoni.
Läs mer: stenaberga.se
Varmt välkommen Petra
Röster:
”The retreat was well organized and I felt good taken care of. Petra is warm and welcoming. Everything we did had an impact. I learned a lot and I gained courage and more self confidence." Linda
” It was an extraordinary experience. This lovely and beautiful nature embraced us all. Petra is warm and professional and gave us a safe space to explore ourselves in. She is a wonderful teacher. Everyday was a new adventure from morning to night. The food was excellent and the rooms were lovely. Heartful space. Thank you dear Petra.” Johanna
”Tack Petra för att du delar dina kunskaper. Jag har gett mig själv möjlighet att prioritera och gå djupare in i mig själv. Värdefullt. Jag kommer att fortsätta utforska mina urkrafter. I tacksamhet.” Anita
Advertisement
Event Venue
Gladsax Stenaberga gård, SE-272 94 Simrishamn, Sverige, Gladsax Stenaberga gård, Gladsax Stenaberga gård, SE-272 94 Simrishamn, Sverige, Hammenhög, Sweden
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.





