Advertisement
Grunnkurs i Surdeigsbaking. En reise i smak og tradisjon. Du lærer:
Hvordan du lager og vedlikeholder en surdeigsstarter. Hva som skjer i fermenteringsprosessen og hvorfor surdeig er bra for fordøyelsen. Hvordan du kan bake med surdeig i hverdagen.
Kurset passer for både nybegynnere og deg som har prøvd litt før.
Instruktør:
Kurset holdes av Surdeigshimmelriket, en kursvirksomhet drevet av Ida Julie Mørk Albertsen. Hun startet den i 2018. Ida er en engasjert surdeigsbaker og kursleder. Ida legger vekt på praktisk læring, gode råvarer og en hyggelig atmosfære. Ta steget inn i surdeigens verden og oppdag hvor enkelt og tilfredsstillende det er å bake med naturens egne mikroorganismer. Vi gleder oss til å bake med deg!
Dato og klokkeslett:
Lørdag 7. mars 2026 kl. 11.00 - 15.00
Materiell og utstyr:
Materialpakke kr 150,- er inkludert i kursprisen
Materiell du må ta med selv
- Et rent syltetøyglass som tar ca. 400 ml med lokk.
- Bakebolle
- En vekt
- En Brødform eller hevekurv
Kursavgift:
kr 750,- for medlemmer i Norges Husflidslag
kr 1.000,- for ikke-medlemmer
Påmeldingslenke
Du melder deg på i vårt nye kurssystem Checkin ved å klikke på lenken under. Betaling skjer samtidig som påmelding. https://event.checkin.no/206044/grunnkurs-i-surdeigsbaking-med-ida-julie-moerk-albertsen
Har du noen spørsmål, send mail til [email protected].
Påmeldingsfrist:
Mandag 23. februar 2026
Kurset mottar støtte fra Studieforbundet kultur og tradisjon..
Advertisement
Event Venue & Nearby Stays
Fossumveien 81, Øvre Fossum Gård Låven , 0982 Oslo, Norway, Fossumkroken 35, 0982 Oslo, Norge, Oslo, Norway
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











