Borge Musikkorps – Nyttårskonsert: Fra operette til karneval

Sun, 11 Jan, 2026 at 06:00 pm UTC+01:00

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway | Fredrikstad

Bl\u00e5 Grotte
Publisher/HostBlå Grotte
Borge Musikkorps \u2013 Nytt\u00e5rskonsert: Fra operette til karneval
Advertisement
Start det nye året med en sprudlende festkveld! Borge Musikkorps inviterer til nyttårskonsert der operettens og musikalens klassiske perler møter karnevalets fargerike rytmer. Valsen får hvile, men tonene danser videre i et program fylt av energi, humor og varme – ledet av dirigent Anna Hartmann.
Kveldens gjestesolist, Renate Ekerhovd, er en allsidig og strålende sopran med klokkeklar stemme og lekent scenetekke. Renate har medvirket i en rekke produksjoner og sunget roller ved operahus i både inn- og utland – blant annet Den Norske Opera & Ballett i Oslo, Bergen Nasjonale Opera, Det Kongelige Teater i København og Carnegie Hall i New York.
Publikum kan glede seg til musikalske høydepunkter som både kiler lattermusklene og gir gåsehud – blant annet den drømmende «Viljas sang» (Den glade enke) og sprudlende klassikere fra West Side Story og My Fair Lady.
Vi byr også på to strålende solister fra egne rekker, Kenneth Angeland (trompet) og Sofie Angeland (fagott).
Velkommen til en glitrende musikalsk start på 2026 med Borge Musikkorps!
Varighet ca. 90 minutter uten pause
Ingen aldersgrense.
Foajé åpner 17:00. Konsertstart 18.00
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway, Nygaardsgata 22, 1606 Fredrikstad, Norge, Fredrikstad, Norway

Tickets
Icon
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.

Ask AI if this event suits you:

More Events in Fredrikstad

Groove Sessions: Episode 002
Sat, 10 Jan at 09:00 pm Groove Sessions: Episode 002

hoi polloi

Meditasjon for hjerte og sjel
Mon, 12 Jan at 07:00 pm Meditasjon for hjerte og sjel

Torvgaten 59B, Fredrikstad, Norway

Konsert: Marte Nikoline
Wed, 14 Jan at 08:00 pm Konsert: Marte Nikoline

St.Croix-huset

Mediyoga for stressbalanse (dagtid)-Gi slipp p\u00e5 det gamle og gi rom for det nye \u2b50\ud83e\udde1
Thu, 15 Jan at 12:30 pm Mediyoga for stressbalanse (dagtid)-Gi slipp på det gamle og gi rom for det nye ⭐🧡

Tolbodgaten 35, Gamle Fredrikstad

Nytt\u00e5rskonsert med Det Norske Bl\u00e5seensemble
Thu, 15 Jan at 07:00 pm Nyttårskonsert med Det Norske Blåseensemble

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway

Christine Koht - Koht, h\u00e5p og glede
Fri, 16 Jan at 07:00 pm Christine Koht - Koht, håp og glede

Nygaardsgt. 22-24, 1602 Fredrikstad, Norway

Ben Trio \/\/ Cafe Magenta \/\/ 16.01.26
Fri, 16 Jan at 09:00 pm Ben Trio // Cafe Magenta // 16.01.26

Cafe Magenta

Fredrikstad is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Fredrikstad Events