Advertisement
Alle gode ting er tre.Den hule nålen er både første roman og tredje bok i serien om Arsène Lupin.
Dette er et unikt bokprosjekt i norsk sammenheng. Arsène Lupin har riktignok vært tilgjengelig på norsk tidligere, både for over hundre år siden og i nye utgaver på 1970-tallet. Likevel representerer Lupin på norsk en ny og helhetlig satsning, der klassiske tekster gis nytt liv for et moderne publikum. Prosjektet bidrar til å fornye interessen for et sentralt verk i fransk litteratur og styrker de litterære og kulturelle forbindelsene mellom Norge og den franskspråklige verden.
I anledning Måneden for frankofonien har Fransk Kulturhus gleden av å invitere til lanseringen av dette nye bindet.
Utgiver Victor Hansen møter publikum i et bokbad ledet av Harald Bjerregård. Samtalen gir innblikk i prosjektets bakgrunn, arbeidet med teksten og valgene bak denne tredje boken, samt hvorfor Arsène Lupin fortsatt fascinerer på tvers av tid, språk og lesere.
Samtalen berører skrive- og oversettelsesprosessen, forholdet mellom litteratur og fransk historie, forholdet mellom litteratur og steder, og betydningen av å gi klassisk fransk litteratur nytt liv i Norge. Publikum inviteres til å delta med spørsmål underveis.
🗣️ Arrangementet holdes på norsk, med mulighet for å stille spørsmål på fransk.
📚 Alle tre bindene i serien, inkludert den nye romanen Den hule nålen, kan kjøpes og signeres på stedet.
ℹ️ Arrangementet er åpent for alle, med anbefalt påmelding for å sikre sitteplass.
🎉 Boklanseringen er hovedarrangementet under Fransk kulturhus’ egen åpning av Måneden for frankofonien, og markerer samtidig feiringen av våre nye lokaler og lanseringen av nye prosjekter.
Advertisement
Event Venue
Fransk kulturhus, St Olavs gate 21B,Oslo, Norway
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.











