Antonas Čechovas ŽUVĖDRA (rež. Jokūbas Brazys)

Thu Oct 09 2025 at 06:00 pm to 09:50 pm UTC+03:00

Menų spaustuvė/ Arts Printing House | Vilnius

Oskaro Kor\u0161unovo \/ Vilniaus miesto teatras
Publisher/HostOskaro Koršunovo / Vilniaus miesto teatras
Antonas \u010cechovas \u017dUV\u0116DRA (re\u017e. Jok\u016bbas Brazys)
Advertisement
Jokūbo Brazio „Žuvėdra“ yra spektaklis, kuris grįš į jūsų sapnus. Jaunam režisieriui klasikinę pjesę pavyko paversti metafiziniu sapnu, kuris ilgam paliečia ir pakeičia visų mūsų sąmonę. Tai eksperimentas, neapsiribojantis scena. Ta pelkė įtraukia mus visus ir nepalieka mūsų ramybėje, kad dar sykį išgyventume tos šeimos dramą – ir save joje.
„Žuvėdra“ gimė iš vieno aktorių kurso kūrybinių eksperimentų. Nuo pat spektaklio pradžios norom nenorom pasijunti kaip nedidelės jaunų grupės narys, susilieji su ta grupe, priartėji prie jų tarsi bendrabučio kaimynas. Šis spektaklis ypatingas tuo, kad jame pagrindinis visas įmanomas patirtis įkūnijantis veikėjas yra visa aktorių grupė, kuri veikia kaip milžiniškas jaunos energijos variklis, terpė, kurioje vieno personažo veiksmai uždega kitą. Visas spektaklis – tarsi ant sūpynių: tarp visiško susiliejimo su apnuogintu (tiesiogine šio žodžio prasme) veiksmu scenoje ir atsiribojimo, atsitraukimo, kai kalbama. O viduryje tų sūpynių – tyla, spengianti tyla, kuri ir kuria įspūdį, kad paskendai kolektyvinio sapno atmosferoje. Tyla, kurios metu visas tas energijos kamuolys priartėja prie žiūrovo ir pasirodo visa užburiančia galia.
Nors dalyvauji pojūčius įaudrinančiame eksperimente, tačiau išgirsti kiekvieną Čechovo parašytą žodį ir supranti, kad ši pjesė parašyta dabarčiai, kad ji skirta tau. Pajunti „Žuvėdros“ teksto metafiziką, kurios stiprumas neblėsta, kaip neblėsta ir įkaitusių aistrų tarpusavio kova, nuolatinis meilės ir kūrybos šaltinio ieškojimas. Tai, kas pjesėje buvo kalbama apie draskančias aistras, kūrybinius ieškojimus, kintantį laiką, ateities pranašystes ir išsipildymus, spektaklis leidžia pajusti kūnu. Pasirinkti geresnio su praeitimi atsisveikinančio ir ateitį sveikinančio vaizdinio šis režisierius ir jo aktoriai negalėjo.
Jokūbas Brazys - jaunosios kartos teatro režisierius, Oskaro Koršunovo mokinys, jau sukūręs spektaklius pagal Moliere’o pjesę „Mizantropas“ ir Williamo Shakespeare’o pjesę „Makbetas“. „Žuvėdra“ yra trečias režisieriaus spektaklis. Jokūbas Brazys bendradarbiavo su keletu tarptautinių festivalių: “Face Theatre Festival” Budapešte (Vengrija), “Volta On Line” Vilniuje (Lietuva), “Theatre Olympics 2019” Sankt Peterburge (Rusija). Jaunas režisierius dirbo savo mokytojo Oskaro Koršunovo asistentu (statant Rimanto Kmitos „Remygą“ Valstybiniame Šiaulių dramos teatre ir Williamo Shakespeare’o „Otelą“ OKT/Vilniaus miesto teatre). Pasak Oskaro Koršunovo, Jokūbas Brazys jau dabar kuria savitą teatrinę kalbą.
*****
Antonas Čechovas
ŽUVĖDRA
Režisierius, scenografas - Jokūbas Brazys
Kompozitorius - Mantas Mockus
Kostiumų dailininkė - Karolina Fiodoravaitė
Šviesų dailininkas - Mykolas Olšauskas
Vaidina:
Treplevas - Domantas Starkauskas
Nina - Sofija Gedgaudaitė
Arkadina - Gerda Čiuraitė
Trigorinas - Džiugas Gvozdzinskas
Maša - Digna Kulionytė
Polina - Augustė Šimulynaitė
Šamrajevas - Džiugas Grinys
Medvedenka - Karolis Norvilas
Sorinas - Audrius Antanavičius, Lukas Malinauskas
Dornas - Aurelijus Pocius
Projektą iš dalies finansuoja Lietuvos kultūros taryba
Advertisement

Event Venue & Nearby Stays

Menų spaustuvė/ Arts Printing House, Šiltadaržio gatvė 6, LT-01124 Vilnius, Lietuva, Vilnius, Lithuania

Tickets

Sharing is Caring:

More Events in Vilnius

Husqvarna Motorcycles Offroad Days - 2026m. motocikl\u0173 bandymai
Thu, 09 Oct at 11:00 am Husqvarna Motorcycles Offroad Days - 2026m. motociklų bandymai

Grigiškių Mx Trasa

Parod\u0173 atidarymas: \u201eKartu \u017ealesn\u0117s ateities link\u201d ir \u201eGinant demokratines vertybes\u201c
Thu, 09 Oct at 03:00 pm Parodų atidarymas: „Kartu žalesnės ateities link” ir „Ginant demokratines vertybes“

Ateities g. 20, 08303 Vilnius, Lithuania

Prof. Dr. Jan Elen's lecture "Educational research and the arrival of AI"
Thu, 09 Oct at 04:00 pm Prof. Dr. Jan Elen's lecture "Educational research and the arrival of AI"

Mykolo Romerio universitetas

Matematikos konsultacijos 5\u201310 kl. mokiniams
Thu, 09 Oct at 04:00 pm Matematikos konsultacijos 5–10 kl. mokiniams

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Ukrainie\u010di\u0173 kult\u016bros klube \u2013 rudens kalendoriaus tradicijos ir papro\u010diai
Thu, 09 Oct at 05:30 pm Ukrainiečių kultūros klube – rudens kalendoriaus tradicijos ir papročiai

Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešoji biblioteka

Sirenos'25: Katarina ir fa\u0161ist\u0173 \u017eudymo gro\u017eis
Thu, 09 Oct at 06:30 pm Sirenos'25: Katarina ir fašistų žudymo grožis

Lietuvos nacionalinis dramos teatras

KAI A\u0160 BUVAU PROMET\u0116JAS | Keistuoliai
Thu, 09 Oct at 07:00 pm KAI AŠ BUVAU PROMETĖJAS | Keistuoliai

Keistuolių Teatras

Social Experiment X Tanyusha Shteinbuk: SPEED-FRIENDING
Thu, 09 Oct at 07:30 pm Social Experiment X Tanyusha Shteinbuk: SPEED-FRIENDING

Mulo Desnudo

Sax Colossus: Sonny Rollins
Thu, 09 Oct at 08:00 pm Sax Colossus: Sonny Rollins

Jazz Cellar 11

Kyla V\u0117jas! @ SODAS2123
Thu, 09 Oct at 08:00 pm Kyla Vėjas! @ SODAS2123

SODAS 2123

Vilnius is Happening!

Never miss your favorite happenings again!

Explore Vilnius Events