Advertisement
🟧 Zapraszamy do udziału w Akademii Letniej Żydowskiego Instytutu Historycznego – wyjątkowym spotkaniu edukacyjnym, którego celem jest pogłębianie wiedzy, wymiana doświadczeń oraz wspólna refleksja nad historią i kulturą Żydów w Polsce. 🟧 Program Akademii obejmuje wykłady, warsztaty, spotkania z osobami eksperckimi, a także zajęcia poświęcone nowoczesnym metodom pracy z dziedzictwem żydowskim w oparciu o bogatą kolekcję zasobów archiwalnych Żydowskiego Instytutu Historycznego. Przyjrzymy się przede wszystkim trudnym doświadczeniom ** wieku oraz współczesnym wyzwaniom związanym z pamięcią i dialogiem. Wspólnie weźmiemy udział w Marszu Pamięci, który w tym roku poświęcony będzie kobietom w getcie warszawskim.
🟧 Akademia Letnia to przestrzeń inspiracji, rozmowy i budowania narzędzi, które mogą wspierać pracę edukacyjną w szkołach, instytucjach kultury czy organizacjach społecznych.
🟧 Zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby zajmujące się edukacją, kulturą i pracą z młodzieżą.
Termin: 22-24 lipca 2026.
Miejsce: Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma, ul. Tłomackie 3/5, Warszawa.
Formularz zgłoszeniowy należy wysłać do 22 czerwca 2026.
Link do formularza: https://shorturl.at/FRpeP
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Zapewniamy obiady, kawę, herbatę i przekąski.
Osobom spoza Warszawy zapewniamy noclegi.
Informację o przyjęciu na szkolenie otrzymają Państwo drogą mailową do 1 lipca 2026 r.
Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona.
W razie pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji: [email protected]
Akademia Letnia ŻIH jest możliwa dzięki finansowemu wsparciu Taube Philanthropies i przy współpracy ze Stowarzyszeniem Żydowski Instytut Historyczny w Polsce.
Advertisement
Event Venue
Tłomackie 3/5, 00-090 Warsaw, Poland, ulica Tłomackie 3/5, 00-088 Śródmieście, Polska, Warsaw, Poland
Tickets
Concerts, fests, parties, meetups - all the happenings, one place.







